Sparing: Przemsza – Podlesianka 2-0

15 lipca 2014 Wyłączono przez Admin2

W pierwszym meczu sparingowym letniego okresu przygotowawczego nasz Zespół w wyjazdowym meczu z drużyną Przemszy Siewierz przegrał 2-0.  Rywal jest nam dobrze znany, gdyż w mistrzowskim sezonie 2012/2013, to własnie zespół z Siewierza przez długi czas był jednym z głównych naszych rywali w walce o awans do IV ligi.

Na mecz z Siewierzem pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie, gdyż kontuzje i sprawy zawodowe wyeliminowały z gry: Pawła Koźniewskiego, Marcin Łobodę, Sebastiana Bubrowskiego, Kamila Bartkiewicza i Dawida Jurowicza. Cała piątka należała do podstawowych graczy zeszłego sezonu. W związku z obowiązkami trenera młodzieży naszego Klubu, do końca tygodnia nieobecny będzie, wracający z wypożyczenia do Orła Mokre – Dariusz Kubacki. Zawodnik ten rozegrał bardzo dobry sezon w barwach Mikołowskiego klubu i z pewnością będzie cennym wzmocnieniem w nadchodzących rozgrywkach.

W naszych barwach testowanych było za to dwóch zawodników – jeden środkowy pomocnik, występujący ostatnio w Śląsku Świętochłowice a drugi skrzydłowy z MRKS-u Czechowice. Do końca tygodnia spodziewamy się jeszcze 4-5 zawodników, których przydatność do Zespołu oceniać będzie trener Jakub Musioł.

Jeżeli chodzi o przebieg meczu, to pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy bardzo szybko ustawili sobie spotkanie i po kilku minutach gry objęli prowadzenie. W naszej grze dużo było niedokładności, a dopiero ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy wyglądały  już w naszym wykonaniu trochę lepiej. Mimo tego w tej części gry tylko Andrzej Sarzała bliski był strzelenia gola – po swojej firmowej akcji, czyli wejściem na krótki słupek po rzucie rożnym.

Druga części gry wyglądał już w wykonywaniu Podlesianki zdecydowanie lepiej, a i liczba sytuacji podbramkowych wzrosła proporcjonalnie do jakości gry. Niestety brak skuteczności, to główna bolączka drugiej odsłony meczu. Dobrych okazji nie udało się wykorzystać Danielowi Jacenikowi, Józkowi Gębczykowi i Mateuszowi Sowie, a najlepszych nie wykorzystał Dawid Brehmer – najpierw z dziesięciu metrów uderzył ponad bramką, a później po doskonałym dograniu Macieja Niesyty uderzył głową minimalnie obok bramki. Niewykorzystane okazję lubią się mścić i w ostatnim kwadransie jednak z kontr zawodników Przemszy zakończyła się bramką ustalającą wynik spotkania. Warto podkreślić, iż z dobrej strony pokazał się na prawym skrzydle Bartosz Niesyto, a ciekawie na pozycji „dziesiątki” zaprezentował się, dotychczas występujący tylko na skraju pomocy – Daniel Jacenik.

Dodajmy, iż w drużynie naszych rywali wystąpiło aż 4 zawodników, którzy w przeszłości występowali w barwach Podlesianki. Byli to: Piotr Wolan, Paweł Hajduk, Krzysztof Renner i Adam Zając.

Kolejny mecz sparingowy rozegrany zostanie w najbliższą sobotę o godz. 11.00, w którym na własnym boisku podejmiemy sąsiada „zza miedzy”  i beniaminka Klasy Okręgowej – Górnika MK Katowice.

Raport meczowy:

Przemsza Siewierz – LGKs 38 Podlesianka 2-0

Skład: Surma – M.Niesyto, Sowa, Sarzała, Gruszczyński – Jacenik, Brehmer, Gębczyk, Zawodnik Testowany I, Zawodnik Testowany II – B. Niesyto

W trakcie gry na boisku pojawili się również: Muszalik i Kopiec