Sparing: Unia Bieruń Stary – Podlesianka 1-2

25 lipca 2014 Wyłączono przez Admin2

W kolejnym meczu testowym nasz Zespół gościł w Bieruniu Starym, rozgrywając mecz z tamtejszą Unią. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Podlesianki 1-2.

Pierwsza połowa spotkania toczona była w wolnym tempie, a oba zespoły starały się dokładnie rozrywać piłkę, lecz okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Nasz Zespół miał ją w pierwszej części gry tylko jedną, kiedy po ładnym obrocie z piłką w polu karnym zbyt słabo uderzył Dawid Jurowicz. Pomimo, iż gospodarze również zbytnie nie zagrozili naszej bramce w przerwie trzeba było powiedzieć sobie kilka gorzkich słów.

Podziałało i druga część gry była już w naszym wykonaniu zdecydowanie bardziej płynna, no i przede wszystkim wreszcie było widać różnicę poziomów dzieląca oba zespoły. Pierwsza bramka padła po bardzo ładnym uderzeniu Dariusza Kubackiego, który pociągnął z piłka kilka metrów i uderzył w samo okienko z okolic 20 metra. Kolejne minuty przyniosły kilka naprawdę niezłych okazji do podwyższenia wyniku, ale z opresji za każdym razem wychodził bramkarz Unii.

W 80 minucie gry po dynamicznej akcji prawym skrzydłem M.Niesyty, piłkę w polu karnym przejmuje Brehmer i wystawia ją nadbiegającemu Kubackiemu, który mierzonym strzałem zdobywa swojego drugiego gola.

Gospodarze mieli swoją okazję ale bardzo groźny strzał efektowną robinsonadą nad róg zbił Bartkiewcz.

Niestety, kiedy mijała 90 minuta gry, błąd w okolicach naszego pola karnego wykorzystuje napastnik Bierunia i na raty pokonuje naszego bramkarza, ustalając wynik spotkania.

Kolejny sparing rozegramy na własnym stadionie, a rywalem  w najbliższą środę (30.07 godz. 18.00) będzie MKS Lędziny. Próba generalna przed startem ligi odbędzie się w sobotę (02.08 godz. 17.30) w wyjazdowym meczu z IV-ligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry