Pogoń Imielin – LGKS 38 Podlesianka 0-2

19 sierpnia 2014 Wyłączono przez Admin2

W meczu I rundy okręgowego Pucharu Polski nasz Zespół przeszedł pierwszą przeszkodę, ogrywając w wyjazdowym spotkaniu Pogoń Imielin.

W składzie nastąpiło parę zmian w stosunku do ostatniego meczu ligowego – kilku zawodników dostało „wolne”, a szanse otrzymali zawodnicy, którzy dotychczas grali troszeczkę mniej.

Już w pierwszej minucie pucharowej potyczki mogliśmy wyjść na prowadzenie, kiedy Brehmer odebrał piłkę obrońcy i uderzy z pola karnego, lecz jego strzał w ostatniej chwili zblokował obrońca.

Kilkanaście minut później to nasz Zespół miał duże szczęście, w momencie gdy gospodarze trzykrotnie(!) w jednej akcji uderzali z pięciu metrów, „stemplując” poprzeczkę, a cudów w bramce dokonywał Surma.

Najlepszą okazję mieliśmy w ostatnim kwadransie, kiedy po akcji prawym skrzydłem doskonałą piłkę wzdłuż bramki posyła Jacenik, lecz Muszalik uderza z kilku metrów nad bramką.

Tuż przed gwizdkiem na mocny strzał zza szesnastki zdecydował się Gębczyk, ale piłka przeszła nieznacznie obok słupka.

Oba zespoły zeszły na przerwę z wynikiem bezbramkowym.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części gry Podlesianka zaczęła grać wyżej i bardziej agresywnie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 48 minucie odbieramy piłkę na połowie przeciwnika, a po ładnym dryblingu strzałem z prostego podbicia w długi róg bramki, wynik otwiera Daniel Jacenik.

Po strzeleniu gola prowadzaliśmy grę, jednak gospodarze również potrafili groźnie zaatakować. Mimo kilku niebezpiecznych sytuacji, za każdym razem pewnie interweniował nasz golkiper.

Dość szybko mogliśmy powiększyć prowadzenie – prawą stroną na dynamiczne wejście decyduje się M.Niesyto i zagrywa w pole karne do Brehmera, który przekłada obrońcę, lecz niestety jego strzał z kilku metrów jest zbyt słaby i na róg paruje go bramkarz Pogoni.

W 85 minucie trójkowa akcja Niesyto-Brehmer-Jurowicz, kończy się zagraniem tego ostatniego do Muszalika, który w pełni się rehabilituje za swoją pierwszą sytuację i pewnym strzałem ustala wynik meczu na 0-2.

Jakość gry naszych zawodników jakoś szczególnie nie zachwyciła, jednak z pewnością zwycięstwo w meczu pucharowym ma swoją wagę i pozwoli nabrać większej pewności siebie w meczach o punkty.

Pogoń Imielin – Podlesianka Katowice 0:2 (0:0)

0:1 – Jacenik 48 minuta

0:2 – Muszalik 85 minuta

Sędziuje Mariusz Harazin (Katowice). Widzów 100.

POGOŃ: Tworuszka – Synowiec, Bundzydło, Pacwa, Bella – Misz (67. Pilun), K.Cisoń (75. D.Cisoń), Wojtaszak, Samek, Cuber (46. Polarz) – Malina Trener Grzegorz RAJMAN

PODLESIANKA: Surma – M. Niesyto, Sowa, Sarzała, Łoboda – Jacenik (72. Gruszczyński), Gąsiorek, Gębczyk, Brehmer, Warzecha (46. Jurowicz) – Muszalik. Trener Jakub MUSIOŁ.

Żółte kartki: Gruszczyński