Sparing: Podlesianka – Unia B. 5-1

7 lutego 2015 Wyłączono przez Admin2

Mały progres w stosunku do poprzednich dwóch sparingów zanotowali w dniu dzisiejszym piłkarze Podlesianki. W meczu z Unią Bieruń Stary nasz Zespół wygrał wysoko, bo w stosunku 5-1.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Podlesianki, która starał się zagęszczać środek pola i mocno akcentować pracę w defensywie. Sytuacji podbramkowych było niewiele – nieuznanego gola zdobył Piwczyk (faul na bramkarzu) a w doskonałej okazji Jacenik z Bubrowski przeszkodzili sobie nawzajem w oddaniu skutecznego strzału. Bramka podała po klasycznym dla Podlesianki rozegraniu rzutu rożnego – wracający do zdrowia i pełni dyspozycji Bubrowski wrzucił idealnie na głowę Sarzały, który otworzył wynik spotkania.

Niestety, w ostatniej minucie pierwszej części gry goście z Bierunia wykorzystali katastrofalny błąd w rozegraniu bramkarz-obrońca i zdobyli wyrównującego gola.

Po zmianie stron zawodnicy z Podlesia grali więcej dłuższą piłką, co w przypadku dzisiejszego rywala od razu przełożyło się na zdobywane bramki. Dzień konia zaliczył Muszalik, który zdobył dwa bardzo ładne gole a przy jednym dopisał asystę „piętką”. Dwa gola zdobył również testowany Dastin Bartoszewicz, a pozostałe asysty zaliczyli Piwczyk, M.Niesyto i Kaczmarczyk.

Skład Zespołu był mocno okrojony, gdyż przetrzebiły go kontuzje i choroby. Wolne w meczu z Bieruniem otrzymali: Gruszczyński, Jurowicz, B.Niesyto, Koźniewski , Sieniawski, Zając oraz testowani Kiełbowicz i Wolski.

Tempo sparingów przyspiesza od przyszłego tygodnia, gdyż już w najbliższą środę zawodnicy Podlesianki podejmą zespół swojego byłego trenera i zawodnika Grzegorza Rajmana, czyli Pogoń Imielin. W sobotę natomiast, na Kostuchnę zawita – również znany z występów przy Sołtysiej -Sebastian Golda, który od niedawna prowadzi zespół częstochowskiej Okręgówki – Wartę Kamieńskie Młyny.

07.02.2015 godz. 14.00, boisku MOSiR-u, ul. Boya-Żeleńskiego 96c

LGKS 38 Podlesianka – Unia Bieruń Stary 5-1 (1-1)

Bramki: D.Bartoszewicz(2), Muszalik(2), Sarzała

Skład Podlesianki:

I połowa: Sikora (30′ Tomaszewski), M.Niesyto, Piwczyk, Sarzała, Łoboda,Jacenik, Brehmer, Gębczyk, Kaczmarczyk, Bubrowski, D.Bartoszewicz

II połowa: Tomaszewski (70′ Bartkiewicz), M.Niesyto, Sowa, Sarzała, Fus, D.Bartoszewicz, Gąsiorek, Piwczyk, J.Bartoszewicz, Kaczmarczyk, Muszalik