Sparing: Podlesianka – LKS Goczałkowice 2-2

3 lutego 2018 Wyłączono przez Admin2

Drugi zimowy sparing – tak jak wcześniej zapowiadaliśmy – miał przynieść zdecydowanie więcej korzyści i odpowiedzi niż ten rozgrywany tydzień temu przeciwko Orłowi Mokre. Nie chodziło tutaj tylko o klasę rywala, ale przede wszystkim o dostępność większości zawodników szerokiej kadry. Tym razem trener Daniel Kaczor miał do dyspozycji dwie pełne jedenastki, a zaznaczyć trzeba, że i tak nie było to wszystko czym dysponuje szeroka kadra Podlesianki. W dzisiejszym spotkaniu brakowało Marcina Rosińskiego. Popularny „Rosa” ma kontuzjowany staw barkowy, jednak jest już po pozytywnej diagnozie i w przyszłym tygodniu powinien rozpocząć indywidualne treningi. Niedostępny był również Adam Sieniawski, który zmaga się od kilku dni z chorobą. Mimo gotowości do gry, idywidualny trening odbył Marcin Nawrot, który po bardzo wyczerpujacej rundzie jesiennej i problemów ze stawami kolanowymi, wymaga indywidualnego podjeścia treningowego. Ważne, że zawodnik ten dobrze wykorzystał wolny okres, znacząco poprawiajac swój stan zdrowia, gdyż dobrzez wiemy jak ważną jest on postacią w naszej linii defensywnej.

W naszych szeregach wystąpił zapowiadany już wcześniej zawodnik z doświadczeniem II-ligowym. Sprawa jego pozyskania jest bardzo bliska finalizacji, jednak z oficjalnym komunikatem zaczekamy do czasu parafowania dokumentów z jego macierzystem klubem. Drugi mecz rozegrał w naszych barwach testowany napastnik oraz wracajacy po wypożyczeniu z MK Katowice – Kamil Stompor.

Co do samego sparingu, to odbył się on na popularnym „Rapidzie” a naszym rywalem była 6 drużyna II grupy IV Ligi Śląskiej – LKS Goczałkowice-Zdrój.

Tak jak wspominaliśmy na wstępie – zespół został podzielony na dwie równorzędne jedenastki i w obu połowach nawiązywał wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem. Pierwsza części gry zakończyła się wynikiem 1-2, a jedyną bramkę zdobył w ostatnich minutach Dariusz Kubacki. Dobrą okazję na gola miał jeszcze Kamil Szostek. Troszkę lepiej wyglądała druga część gry, gdzie strzeliliśmy jednego gola, którego autorem był Kamil Stompor i nie straciliśmy żadnego. Świetne okazje na bramkę na 3-2 mieli – Mateusz Drzymała oraz młody Dawid Pasieka.

Za tydzień zagramy kolejny test mecz, a naszym rywalem będzie UKS Szopienice.

Sparing zimowy nr 2

03.02.2018r, OS Rapid, ul. Grażyńskiego 51, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – LKS Goczałkowice-Zdrój 2-2 (1-2)

bramki: Kubacki, Stompor

Skład Podlesianki:

I połowa: Wolan – Fabian, Renner, Zawodnik 1, Ruszkowski – Szostek, Nowak, Rawicki, Kubacki, Zając – Zawodnik 2

II połowa: Węglarz – Góralczyk, Widenka, Kiełbowicz, Witas – Drzymała, Brehmer, Colik, Kaczmarczyk, Pasieka – Stompor