Sparing: Podlesianka – Przemsza Siewierz 2-4

17 lutego 2018 Wyłączono przez Admin2

Kolejny zimowy sparing za nami. Tym razem zmierzyliśmy się z mocnym IV-ligowym rywalem – Przemszą Siewierz. Trener Daniel Kaczor mając w zapasie środkowy sparing z Górnikiem MK Katowice postanowił podzielić zespół i część zawodników nieobecnych dziś, otrzyma swoje meczowe minuty właśnie w środę.

Pierwsza część gry stała na wysokim poziomie. Nasz zespół był przynajmniej równorzędnym partnerem dla wyżej notowanych rywali, a momentami udawało nam się nam ich nawet zdominować. Niestety kolejny raz tej zimy nie ustrzegamy się poważnych błędów indywidualnych, w konsekwencji których Przemsza zdobyła oba gole w pierwszej części gry.  Po obu trafieniach rywali, bardzo szybko odpowiadaliśmy naszymi golami. Bramkę na 1-1 zdobył Mateusz Drzymała, który przelobował bramkarza, po świetnym długim dograniu Marcina Nawrota, natomiast trafienie na 2-2 zaliczył Radosław Kaczmarczyk, który pokonał bramkarza sprytnym strzałem ze „szpica”. Asystę przy jego golu zaliczył Kamil Szostek.

Druga część gry, również była solidna, jednak momentami zdecydowanie za bardzo dawaliśmy się rozpędzić Siewierzanom, którzy znowu dwukrotnie zdobyli gole. Nam mimo kilku niezłych okazji nie udało się nam już nadrobić strat i ostatecznie ulegliśmy 2-4.

W zespole coraz bardziej widać, że powoli zbliża się inauguracja ligi, jednak ciągle mamy bardzo wiele do zrobienia i do poprawienia. Póki co najważniejsze by forma gotowa była na połowę marca, tymczasem ciągle „ładujemy akumulatory”, tak by siły starczyło nam do końca sezonu!

Tak jak wspominaliśmy na wstępie – kolejny mecz rozegramy w najbliższą środę o godz. 18.00 na Kostuchnie. Derbowym przeciwnikiem będzie Górnik MK Katowice.