Kanonada na Sołtysiej! Podlesianka – Pogoń Ruda Śląska 7-1

7 kwietnia 2018 Wyłączono przez Admin2

W ramach 19 kolejki ligowej podejmowaliśmy na własnym boisku zespół Pogoni Ruda Śląska. Spotkanie to dosyć niepodziewanie stało się ostrym sprawdzianem szerokości i jakości naszej kadry zawodniczej. Przed spotkaniem awizowaliśmy brak Brehmera, Zająca i Witasa, natomiast do wspomnianej trójki z różnych ważnych przyczyn doszli jeszcze Widenka, Maślanka i Sieniawski.

Nasze obawy rozwiały się szybko, bo od pierwszych sekund na boisku dominowała tylko jedna drużyna i była nią Podlesianka.

W 10 minucie prostopadłą piłkę lewą stroną zagrywa z własnej połowy Drzymała, Kaczmarczyk prowadzi ją kilkanaście metrów w pole karne i w sytuacji sam na sam uderza pewnie w krótki róg bramki Pogoni, wyprowadzając nas tym samym na prowadzenie!

Na podwyższenie wyniku czekaliśmy zaledwie 4 minuty. Z prawej strony miękko dośrodkowuje Szostek, w polu karnym głową zgrywa Kaczmarczyk do Rosińskiego, który z najbliżej odległości wypycha piłkę do bramki rywala!

W kolejnych kilku akcjach nie udaje się zdobyć gole, choć okazje były wyborne. Najpierw Drzymała z bliskiej odległości uderza w bramkarza, potem strzał Kubackiego z rzutu wolnego świetnie broni golkiper a na koniec Kaczmarczyk w sytuacji sam na sam chybia celu.

Kolejna porcja bramek przyszła w ostatnim kwadransie pierwszej połowy.

W 33 minucie z lewej strony zagrywa w pole karne Drzymała, do piłki najszybciej dobiega Szostek, który w brutalny sposób faulowany jest przez Gąsiora i sędzia bez wahania wskazuje na „wapno”. Pewnym wykonawcą karnego tradycyjnie już  jest Renner!

W 41 minucie płaską piłkę wzdłuż bramki  z prawej strony zagrywa Drzymała, dopada do niej Kaczmarczyk, który mija bramkarza i wbija piłkę do pustej bramki!

Tuż przed przerwą wykonujemy ostatni zryw pierwszej połowy. Kaczmarczyk wypuszcza prostopadle Rosińskiego, który wykłada w polu karnym piłkę do Colika, a ten wślizgiem wbija piłkę do bramki!

Na przerwę schodzimy z wynikiem 5-0.

Po zmianie stron trener Daniel Kaczor dał szansę gry kilku rezerwowym zawodników. Zagrywka ta miała na celu zaliczenie ważnych minut przez naszą młodzież, ale również oszczędzenia sił przed meczem ze Spartą kilku kluczowych zawodników takich jak Rosiński, Nawrot, Wolan, czy w późniejszej fazie meczu Colik i Kaczmarczyk. Tylko zmiana Szostka była w pierwszej części gry wymuszona kontuzją. O jego sytuacji zdrowotnej będziemy wiedzieć więcej w poniedziałek, choć niewykluczone, że może być ona poważna. Na boisku znaleźli się młodzi gracze- Fabian, Pasieka, Rawicki, Ruszkowski, Góralczyk oraz bramkarz Węglarz.

W 51 minucie podwyższamy prowadzenie. Miękką piłkę z własnej połowa zagrywa Nowak, a nasz napastnik świetnie przyjmuje piłkę, mija obrońcę i potężnym strzałem w krótki róg kompletuje hattricka!

Niespełna 9 minut później z prawej strony zagrywa w pole karne Fabian, piłkę przejmuje Kaczmarczyk i wystawia ją Colikowi, który plasowanym strzałem pewnie pokonuje bramkarza Pogoni. 7-0 i nokaut!

Przy tym wyniku mieliśmy jeszcze kilka dogodnych okazji m.in. dwa razy sam na sam był Kaczmarczyk, a raz po ładnej akcji pojedynek jeden na jeden z bramkarzem przegrał Rawicki. Sytuacje mieli również Pasieka i Kubacki.

Goście byli w tym meczu bez szans, jednak jak to zwykle bywa w sytuacjach wysokiego prowadzenia w nasze szyki wdało się rozluźnienie, dzięki czemu Pogoni udało się stworzyć dwie sytuacje. Pierwszą dobrze wybronił Węglarz, a przy drugiej nie miał szans i w 75 minucie mocnym strzałem w krótki róg wynik na 7-1 ustalił Iwański.

Do końca spotkania nie działo się już nic godnego uwagi a nasz zespół zainkasował kolejne ważne 3 punkty!

Przed nami krótki czas na regenerację i środowy mecz z Spartą Katowice. Do składu wracają Widenka, Maślanka, Zając i Sieniawski, więc trener będzie miał niemały, ale pozytywny ból głowy przed derbowym pojedynkiem! Już teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz naszych kibiców!