Koniec pięknej serii. Unia Kosztowy – Podlesianka 2-0

28 kwietnia 2018 Wyłączono przez Admin2

22 kolejka ligowa to arcytrudny dla naszego zespołu wyjazd na Unię Kosztowy, z którą na ich boisku w ostatnich latach jeszcze nie wygraliśmy.

Dla naszych rywali był to mecz ostatniej szansy na włączenie się do walki o awans i jak się okazało po pierwszym gwizdku, robili oni wszystko by wygrać te prestiżowe spotkanie.

Pierwsze minuty to wzajemne badanie sił, z którego szybciej wnioski wyciągnęli gospodarze. W 11 minucie gry z lewej strony Adamek ścina ze zwodem do środka i zagrywa do Małkowskiego, który wykłada na 20 metr piłkę do niepokrytego Kowalskiego, a ten strzałem w krótki róg bramki Wolana wyprowadza Unię na prowadzenie.

Bramka nie podziałała na naszych zawodników otrzeźwiająco, a stroną przeważającą była Unia, która jeszcze dwukrotnie zagroziła naszej bramce. Najpierw w 21 minucie Wolny po zamieszaniu podbramkowym uderzał przewrotką obok słupka, a minutę później Kowalski postraszył strzałem zza szesnastki, ale Wolan miał w tym wypadku piłkę pod kontrolą.

Nasze wszystkie akcje ofensywne rozbijane były przez agresywnie grających i często podwajających krycie gospodarzy i trzeba było bardzo głęboko sięgać do archiwum, by znaleźć mecz, w którym mieliśmy ostatni raz tak mało sytuacji do zdobycia gola.

Jedyna godna odnotowania akcja Podlesianki w pierwszej części gry miała miejsce w 40 minucie, kiedy Rosiński po krótki rozegraniu rzutu rożnego z Kaczmarczykiem uderzył ponad bramką Adamka.

Po zmianie stron próbowaliśmy przez pierwsze minuty wrócić do gry, jednak gospodarze szybko opanowali sytuacje i z biegiem minut zupełnie zdominowali nasz zespół, zamykając go na własnej połowie.

W 57 minucie bliski gola po strzale głową był Wadas, a niespełna 5 minut później piłka zatrzepotała już w sieci naszego zespołu. Akcję lewą stroną przeprowadza Fahrenholt i dogrywa piłkę na piąty metr do Maciaszka, który dopełnia formalności zdobywając gola na 2-0.

Kolejne minuty nie zmieniły obrazu gry, a Unia ostro ostrzeliwała bramkę Wolana, stwarzając przynajmniej pięć dogodnych okazji do podwyższenia wyniku.

W 94 minucie po raz pierwszy (!) w tym spotkaniu mamy realną sytuację do zdobycia gola. Witas dorzuca w pole karne, gdzie Kaczmarczyk z powietrza uderza z najbliższej odległości wprost w golkipera. Po tej okazji sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Nasz zespół w dzisiejszym meczu zupełnie nie przypominał ekipy, która tak długo śrubowała klubowy rekord (31 meczów z rzędu bez porażki, 12 zwycięstw z rzędu), dlatego porażka boli podwójnie. Niestety tym razem jedyni, którzy dali pokaz siły to nasi kibice, którzy całkwoice zdominowali Stadion Unii i przez cały mecz głośno wspierali swoich zawodników.

Czasu na regenerację jest mało, gdyż już w najbliższy wtorek kolejny mecz, w którym na własnym stadionie podejmiemy Iskrę Pszczyna. Dalej utrzymujemy pozycję lidera, jednak margines błedu ograniczyliśmy sobie do minumum i z całą pewnością na takie słabe występy jak dziś nie możemy sobie pozwolić.