Sparing: Podlesianka – Siemianowiczanka 6-1

31 lipca 2018 Wyłączono przez Admin2

Liga coraz bliżej, więc i forma naszych zawodników powoli zbliża się do tej optymalnej. W przedostatnim letnim sparingu, ograliśmy trzeci zespół ubiegłorocznych rozgrywek IV grupy Klasy Okręgowej i jednego z faworytów na nadchodzący sezon – MKS Siemianowiczankę aż 6-1.

Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando naszego zespołu, który sytematycznie punktował swoich rywali. Co ciekawe, pierwsi na prowadzenie wyszli gracze z Siemianowic, po dosyć kuroioznalnej, choć ładnej bramce Ogryzka. Szybko wyrownał Krzysztof Renner, a w końcówce pierwszej części na prowadzenie wyprowadził nas płaskim strzałem w długi róg – Mateusz Drzymała.

W drugiej połwie mieliśmy naprawdę dużo okazji bramkowych, ale do bramki wpadły „tylko” cztery. Drugiego gola dorzucił Krzysztof Renner, również dublet skompletował młody Mateusz Góralczyk, a jedno trafienie dorzucił Radosław Kaczmarczyk.

Warto wspomnieć, że w drugiej częsci gry naszej bramki udanie bronił Paweł Świętek. Jest to zawodnik, którego formalnosci transferowe dopięte zostaną w czwartek i wtedy też przedstawimy jego sylwetkę. Kilkanaście dobrych minut rozegrał kolejny młody wychowanek 16-letni Kacper Drzewiecki.

Jeżeli chodzi o brakujacych graczy, to tym razem wolne dostała dwójka młodych golkiperów – Oskar Wróbel i Rafał Starczewski. Brakowało również trzech graczy z pola – Krzysztofa Ruszkowskiego i Adama Sieniawskiego i Michała Pogrzeby.

Ostatni sparing zagramy w sobotę 4 sierpnia o godz. 15.00. Naszym wyjazdowym rywalem będzie Orzeł Babienica-Psary. Jest to przedstawiciel częstochowskiej Ligi Okręgowej, choć jescze kilka lat temu występujacy nawet w III lidze.

Sparing letni nr 5

21.07.2018 –stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – MKS Siemianowiczanka 6-1 (2-1)

bramki: Renner (2), Góralczyk (2), Drzymała, Kaczmarczyk

Skład: Wolan – Żemła, Renner, Nawrot, Widenka – Drzymała, Brehmer, Colik, Rosiński, Zając – Kaczmarczyk

oraz w drugiej połowie: Świętek, Fabian, Nowak, Nowotnik, Kubacki, Witas, Kiełbowicz, Drzewiecki