Z tarczą! Piast Bieruń Nowy – Podlesianka 0-3

15 września 2018 Wyłączono przez Admin2

W 7 kolejce ligowej czekał nas ciężki wyjazdowy pojedynek z Piastem Bieruń Nowy. Jest to zespół własnego boiska, na którym zawsze gra się bardzo ciężko. Ostatnie dwa spotkania w Nowym Bieruniu wygraliśmy, a jak było tym razem przeczytacie w relacji.

Nasz zespół ustawił do się spotkania zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Graliśmy w niskim pressingu, wyczekując na gospodarzy na własnej połowie. Granie na takim terenie jak w Nowym Bieruniu jest bardzo trudne, a zespół który tak jak my preferuje piłkę techniczną i opartą na szybkiej wymianie podań, musiał po prostu w tym spotkaniu cierpieć i czekać na swoje szanse z kontry.

Pierwsza nadarzyła się w 15 minucie gry. Rosiński z Brehmerem wyłuskują piłkę S.Rzepie i pierwszy z nich długą piłką uruchamia Kaczmarczyka, który w bardzo dobrej sytuacji uderza z powietrza, ale niestety piłka minimalnie przechodzi obok słupka.

W szykach obronnych zespołu Piasta zaczęły się tworzyć luki, w które metodycznie zaczęliśmy kierować swoje ataki, lecz w kilku dobrze zapowiadających się akcjach zabrakło ciut większej dokładności (blisko byli Rosiński, Kubacki i Kaczmarczyk)

Co nie udaje nam się z akcji, wchodzi ze stałego fragmentu gry. W 37 z rzutu rożnego dośrodkowuje na dalszy słupek Rosiński, skąd zamykający akcję Renner uderza głową, lokując piłkę w bramce Piasta!

W samej końcówce pierwszej części gry kąśliwym strzałem zza szesnastki postraszył Colik, a w 45 minucie Kubacki wypuszcza prawą lewą Kaczmarczyka, który dorzuca miękką piłkę w pole karne, skąd Rosiński uderza głową, lobując zbyt daleko wysuniętego Brandysa i wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie!

Po zmianie stron w dalszym ciągu graliśmy nisko i czekaliśmy na okazje do kontrataków, które pojawiały się coraz częściej. Pierwsi jednak uderzają gospodarze, a konkretnie z 25 metrów Kocoń, jednak czujny w bramce Świętek zbija piłkę na poprzeczkę.

Z biegiem czasu osiągaliśmy coraz większą przewagę i tworzyliśmy sporo akcji podbramkowych, lecz gospodarze wychodzili z tego obronną ręką. W 60 minucie kopia akcji po której pada pierwszy gol. Z rożnego dorzuca Rosiński, główkuje Renner, lecz tym razem Brandys jest na posterunku.

W 90 dopełniamy dzieła zniszczenia po najładniejszej akcji meczu. Świętek rozpoczyna wyrzutem z ręki do Zająca, ten do środka do Colika, który zagrywa do Rosińskiego, który zmienia stronę zagraniem na skrzydło do Kaczmarczyka, a ten wystawia doskonałą piłkę do Colika, którem wystarczy dołożyć nogę i strzelić gola na 3-0!

W doliczonym czasie gry zapunktować mógł jeszcze Zając, ale jego strzał kapitalnie z okienka krótkiego słupka ściągnął efektowną robinsonadą Brandys.

Mecz zakończył się bardzo pewnym zwycięstwem naszego zespołu, który pokazał dużą dojrzałość taktyczną. Tak jak napisaliśmy we wstępie – było to spotkanie w którym trzeba było troszkę pocierpieć, ale efekt w postaci ważnych 3 punktów z pewnością to rekompensuje.

Za tydzień kolejny wyjazd, który wydaje się zdecydowanie cięższy. Jedziemy do Mikołowa na mecz z tamtejszym AKS-em. Nieskromnie dodajmy, że na ich terenie nie przegraliśmy od bardzo dawna, ale każdy mecz to nowa historia i na pewno będzie się działo na stadionie przy Zawilców!

Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy na ten niedaleki wyjazd!