LGKS 38 Podlesianka Katowice

Oficjalny serwis internetowy

Klasyfikacja strzelców po 24 kolejkach ligowych

W jeden tydzień zespoły z naszej ligi rozegrał aż 3 kolejki ligowe, w związku z czym ilość snajperskich wyczynów osiągnęła wysoki pułap. W kończącej piłkarski maraton – sobotniej – 24 kolejce, swoją dominację w klasyfikacji strzelców potwierdził Marcin Rosiński, który w bezpośredniej rywalizacji z wiceliderem Grzegorzem Kostrzewą wyszedł zwycięsko, zdobywając arcyważnego gola na 2-1 w 88 minucie gry. Popularny „Kostek” zakończył spotkanie z zerowym kontem, ale na jego usprawiedliwienie dodajmy, iż w związku z kontuzją dograł tylko do 38 minuty. Swój dorobek powiększył Mateusz Żemła ze Studzienic (szesnasta strzelona bramka), oraz Jakub Rzepa z Piasta i Krystian Gut z Wyzwolenia (obaj po 12 goli). W niższych rejonach klasyfikacji warto zwrócić uwagę na doskonałą passę Dariusza Kota ( 11 goli w 6 wiosennych występach). Na przełamanie ciągle czeka zeszłosezonowy wicekról strzelców nasz ligi Radosław Kaczmarczyk (27 goli w sezonie 2017/2018 oraz póki co 14 trafień w bieżącym), ale ilość pracy jaką popularny „Kaczi” wykonuje na boisku, jak i liczba jego asyst (20!) jest nie do przecenienia dla naszego zespołu.

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW – KLASA OKRĘGOWA GR. I – STAN PO 23 KOLEJKACH

21 goli – Marcin Rosiński (Podlesianka) +1

18 goli – Grzegorz Kostrzewa (MKS Lędziny)

16 goli – Mateusz Żemła (LKS Studzienice) +1

15 goli – Dawid Henisz (Urania Ruda Śląska)

14 goli – Radosław Kaczmarczyk (Podlesianka)

13 goli – Bartosz Just (Fortuna Wyry)

12 goli – Jakub Rzepa (Piast Nowy Bieruń) +1, Krystian Gut (Wyzwolenie Chorzów) +2

11 goli – Marcin Musiolik (Pogoń Imielin), Dariusz Kot (Iskra Pszczyna) +1

10 goli – Paweł Lesik (AKS Mikołów), Łukasz Dąbrowiecki (Górnik MK Katowice) +1

 9 goli – Michał Biernacki (AKS Mikołów), Łukasz Todorski (Sparta Katowice), Kamil Ochojski (Górnik MK Katowice, Mateusz Dreszer (Pogoń Imielin), Sławomir Magiera (Sokół Wola), Rafał Wawrzyńczok (Sparta Katwoice) +1

8 goli – Wojciech Janosz (LKS Studzienice), Dawid Colik (Podlesianka), Łukasz Gardawski (MKS Lędziny), Mateusz Zamojda (AKS Mikołów), Kamil Dylewski (Górnik 09 Mysłowice)

7 goli – Andrzej Sarzała (Sparta Katowice), Radosław Rakowski (Iskra Pszczyna), Rafał Klaja (LKS Łąka), Dawid Jurowicz (Górnik MK Katowice), Seweryn Zalewski (Urania Ruda Śląska), Tomasz Zawadzki (Iskra Pszczyna), Kamil Cisoń (Pogoń Imielin), Wojciech Kowalski (Górnik 09 Mysłowice), Mateusz Sikora (AKS Mikołów) +1, Mateusz Śliwa (Pogoń Imielin) +1

6 goli – Artur Jędrysik (Górnik MK Katowice), Jakub Krawczyk (Sokół Wola), Antoni Turczyński (MKS Lędziny), Tomasz Klimas (Ogrodnik Tychy), Krzysztof Michalski (Sparta Katowice), Albert Bujny (Urania Ruda Śląska), Grigori Tsuleskiri (AKS Mikołów) +2

5 goli –  Dawid Maciaszczyk (Urania Ruda Śląska), Grzegorz Kuźnik (Sokół Wola), Sylwester Brzeźiński (Piast Nowy Bieruń), Patryk Gajewski (Ogrodnik Tychy), Dariusz Zygma (MKS Lędziny), Kamil Brożyński (Fortuna Wyry), Błażej Prochownik (Fortuna Wyry), Grzegorz Cuber (Pogoń Imielin), Dariusz Kubacki (Podlesianka) +1, Bartosz Nowotnik (Podlesianka) +1

4 gole – Marcin Polarz (Pogoń Imielin), Tomasz Leszczyński (Iskra Pszczyna), Grzegorz Chrząścik (Ogrodnik Tychy), Michał Puchała (LKS Łąka), Piotr Bula (Sokół Wola), Wojciech Krotofil (Wyzwolenie Chorzów), Adam Zając (Podlesianka), Grigori Tsuleiskiri (AKS Mikołów), Vladyslav Padenko (Fortuna Wyry), Kacper Chłądzyński (Sparta Katowice), Marcin Jaszczuk (Górnik 09 Mysłowice), Łukasz Mąka (Iskra Pszczyna), Adam Matusz (Ogrodnik Tychy), Olaf Augustyniak (AKS Mikołów) +1, Piotr Kokoszka (Ogrodnik Tychy) +2, Dawid Ogiński (Urania Ruda Śląska) +1

 

strzelcy wg klasyfikacji drużynowej:

AKS Mikołów: 10 – Paweł Lesik9 – Michał Biernacki, 8 – Mateusz Zamojda, 7 – Mateusz Sikora, 6 – Grigori Tsuleiskiri, 4 – Olaf Augustyniak,  3 – Łukasz Kopytko, Tomasz Frankowski, Michał Pawełczyk,  2 – Wojciech Oltman, Sebastian Kubisz, Mateusz Majsner, 1 – Daniel Olszewski, Robert Brysz, Robert Prus, Jarosław Kowlaski, samobójcza

Fortuna Wyry: 13 – Bartosz Just, 5 – Kamil Brożyński, Błażej Prochownik, 4 – Vladyslav Pedenko, 3 – Krzysztof Rośkowicz, Piotr Załuski, 2 – Tomasz Szołtysek, Szymon Bandura, 1 – Kamil Strzoda, Paweł Kołodziej, Mateusz Pisarek, Daniel Książek, Bartosz Gogol, samobójcza

Górnik 09 Mysłowice: 8 – Kamil Dylewski, 7 – Wojciech Kowalski, 4 – Marcin Jaszczuk, 3 – Adrian Bogdański, Krzysztof Gondzik, 2 – Karol Strzewiczek, 1 – Karol Ejdys, Paweł Małolepszy, Bartosz Jabcoń, Rafał Wiklak, Marek Wasyl

Iskra Pszczyna: 11 – Dariusz Kot, 7 – Radosław Rakowski,  Tomasz Zawadzki, 4  – Tomasz Leszczyński, Łukasz Mąka, 2 – Andrzej Żur, Mateusz Żelaza, Tomasz Cempura, Kamil Pustelnik, Piotr Noga, 1 –Kamil Komarus, Mateusz Witek, Paweł Zjawiński, Fabian Pustelnik, samobójcza

LKS Łąka: 7 – Rafał Klaja, 4 – Michał Puchała, 3 – Norbert Jarczok, 2 – Tomasz Ryt, Mateusz Paszek, Sebastian Leśko, Tomasz Kulicki, Jakub Adamski, Jacek Kowalczyk, 1 – Rafał Nowak, Mateusz Paszek, samobójcza

LKS Studzienice: 16 – Mateusz Żemła, 8 – Wojciech Janosz, 4 – Marcin Janosz, 3 – Łukasz Grzechnik, 2 – Paweł Janosz, Jan Tomaszczyk, Marcin Pęszor, Grzegorz Furtok, 1 – Bartłomiej Janosz, Dawid Pilar, Mariusz Janosz, samobójcza

MKS Lędziny: 18 – Grzegorz Kostrzewa, 8 – Łukasz Gardawski, 6 – Antoni Turczyński, 5 – Dariusz Zygma, 3 – Michał Nagi,  2 – Łukasz Malicki, 1 – Nikodem Nagi, Kamil Ingram, Krzysztof Józefus, Paweł Pusty, 3 x samobójcza

MK Górnik Katowice: 10 – Łukasz Dąbrowiecki, 9 – Kamil Ochojski, 7 – Dawid Jurowicz, 6 –  Artur Jędrysik, 3 – Artur Mkhrtyan, Dawid Honysz, Kamil Honysz, 2 – Daniel Bąk, 1 – Gabriel Ochojski, David Hidalgo, 2 x samobójcza

Ogrodnik Tychy: 6 – Tomasz Klimas5 – Patryk Gajewski,4 – Grzegorz Chrząścik, Adam Matusz, Piotr Kokoszka, 1 – Tomasz Fijoł, Michał Majewski, Michał Foltyn, Mariusz Masternak, Marek Kołodziejczyk, Marcin Józefowicz

Podlesianka: 21 – Marcin Rosiński, 14 – Radosław Kaczmarczyk, 8 – Dawid Colik, 5 – Dariusz Kubacki, Bartosz Nowotnik, 4 – Adam Zając, 3 – Krzysztof Renner, Marcin Widenka,  1 – Szymon Nowak, 3 x samobójcza

Pogoń Imielin: 11 – Marcin Musiolik,  9 – Mateusz Dreszer, 7 – Kamil Cisoń, Mateusz Śliwa, 5 – Grzegorz Cuber, 4 – Marcin Polarz 2 – Mateusz Pacwa,Adrian Wojtaszak, Łukasz Samek, 1 – Dominik Jedynak, Łukasz Bundzyło, Michał Majewski, Sebastian Bubrowski, samobójcza

Piast Nowy Bieruń: 12 – Jakub Rzepa, 6 – Sebastian Rzepa, 5 – Sylwester Brzeziński, 2 – Jarosław Cecuga, Przemysław Mrowiec, Adrian Grzegorzek 1 – Przemysław Cecuga, Przemysław Włoch, samobójcza

Sparta Katowice: 9 – Łukasz TodorskiRafał Wawrzyńczok, 7 – Andrzej Sarzała, 6 – Krzysztof Michalski, 5 – Kacper Chłądzyński, 4 – Fabian Wlaź, 3 – Adrian Słota, Bartosz Fik, 2 – Marcin Łoboda, Łukasz Piwczyk, 1 – Sebastian Kawulka, Łukasz Michalski, Maciej Jarosz, 3 x samobójcza

Sokół Wola: 9 – Sławomir Magiera, 6 – Jakub Krawczyk, 5 – Grzegorz Kuźnik, 4 – Piotr Bula, 2 – Bartosz Koczy, Bartłomiej Więckowski, Jakub Jucha, Kacper Kudyba, Rafał Kula, Przemysław Wyrobek, 1 – Dawid Kaczmarczyk, Mariusz Jarnot, Krzysztof Chlebowski, Wojciech Tomala

Wyzwolenie Chorzów: 12 – Krystian Gut4 – Wojciech Krotofil, 3 – Sławmir Bargiel, Rafał Świętek, 2 – Adrian Nalepa, Łukasz Kocur, Sławomir Bargiel, 1 – Damian Beczek, Patryk Szal, Dominik Zielonka, Tymoteusz Tajstra, Jakub Grabczak,

Urania: 15 – Dawid Henisz, 7 – Seweryn Zalewski, 6 – Albert Bujny, 5 – Dawid Maciaszczyk, 4 – Dawid Ogiński, 3 – Łukasz Krzywda, 2 – Daniel Nowak, 1 – Grzegorz Kokoszka, Dawid Sroka, Dominik Piecha, samobójcza

 

foto: Slaskisport.tv/ Kuba Dworczak

Komentarze

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni

Copyright © 2014 LGKS Podlesianka Katowice
Projekt i realizacja ADW - Andrzej Sarzała