Pogrom! Podlesianka – Wyzwolenie Chorzów 8-0

26 maja 2019 Wyłączono przez Admin2

W 27 kolejce zmagań ligowych nasz zespół podejmował na własnym stadionie AKS Wyzwolenie Chorzów. W związku z tym, iż spotkanie odbywało się w niedzielę, graliśmy ze świadmością, iż potencjalne zwycięstwo daje Podlesiance przodownictwo w tabeli, a to przez sobotni remis Iskry Pszczyna z AKs-em Mikołów. Czy tak właśnie się się stało i czy nasz zespół ograł autsider’a naszej ligi – przeczytacie w relacji!

Początek meczu zaczyna się kapitalnie dla naszego zespołu. W 2 minucie Witas zagrywa z lewej strony w pole karne, piłkę przejmuje Kaczmarczyk i kapitalnym strzałem z lewej nogi zdobywa pierwszego gola w tym spotkaniu!

Chwilę później swojego gola mógł zdobyć Rosiński, który po dośrodkowaniu Kaczmarczyka i zgraniu głową Nowotnika trafił z pola karnego w słupek.

W 11 minucie Rosiński wypuszcza Nowotnka, który wbiega w pole karne i w sytuacji sam na sam bez problemów pokonuje bezradnego bramkarza! Prowadzimy już 2-0!

Kilka minut później dobrą piłkę w pole karne kieruje z prawej strony Kubacki, przecina zagranie Rosiński, ale piłka przechodzi obok bramki. Kolejna szansa to 22 minuta i  głowa Rennera, którego strzał po rzucie rożnym Rosińskiego przechodzi minimalnie obok słupka.

W 27 minucie dośrodkowuje z lewej strony Nowotnik, a piłkę głową do bramki Stopyry pakuje po raz drugi w tym meczu Kaczmarczyk! Wynik 3-0!

Nasz zespół szukał akcji kombinacyjnych i wymian podań z pierwszej piłki. Efektem tego dwie akcje z których mógł paść gol. Najpierw dwójkowa akcja Nowotnika z Rosińskim, kończy się lobowaniem tego drugiego, ale piłka niestety przechodzi obok bramki. Kolejna podobna sytuacja to „klepka”  w polu karnym AKS-u – Brehmera z Kubackim, przy której „Kaka” uderza nad bramką.

Do końca drugiej połowy wynik nie uległ już zmianie i na przerwę zeszliśmy z pewnym i bardzo zasłużonym – trzybramkowym – prowadzeniem.

Po przerwie na boisku za Artura Tomanka pojawia się Krzysztof Urbacz, który wraca do bramki Podlesianki po 8 latach, podczas których występował w innych klubach.

Na boisko wchodzi również Adam Zając, który w 50 minucie przejmuje doskonałe diagonalne podanie Rennera i dokładnie dośrodkowuje w pole karne, gdzie wślizgiem pakuje piłkę do bramki Rosiński!

Kilka minut później piłkę wzdłuż bramki zagrywa Żemła, ale najpierw nie udaje się trafić w piłkę Brehmerowi, ale piłka trafia do Zajaca, którego strzał brani jednak Stopyra.

W 65 minucie ładną wielopodaniową akcją wyprowadzamy piłkę z własnej połowy, a w finalnej fazie Nowotnik uderza po długim słupku bramki Wyzwolenia, ale końcówkami palców Stopyra wybija piłę na rzut rożny,

W 66 minucie Colik zagrywa „zewnętrzniakiem” na  lewe skrzydło do Witasa, który  przekłada sobie piłkę na prawą nogę i dokładnym zagraniem obsługuje Rosińskiego, który strzałem z głowy pokonuje bramkarza, strzelając tym samym swoją drugą bramkę w tym spotkaniu!

W 75 minucie prostopadłą piłkę do Kaczmarczyka zagrywa Brehmer, a nasz snajper w sytuacji sam na sam uderza nad bramką. Pięć minut później „Kaczi” mógł się zrehabilitować po świetnym zagraniu w uliczkę Colika, ale tym razem trafia w słupek i wychodzi w pole. Akcja toczy się dalej i piłka trafia do Nowotnika, który mija wzdłuż pola karnego pięciu obrońców i pakuję piłkę do bramki! Bramka place lizać! Prowadzimy już 6-0!

Nie minęła minuta a już pada kolejny gol. Kaczmarczyk podaje w pole karne do Zająca, który zgrywa piłkę głową do nabiegającego Colika, a ten plasowanym strzałem pokazuje kibicom, że po jego niedawnej kontuzji nie ma już śladu!

Wynik ustalamy w 85 minucie, kiedy Kaczmarczyk wykłada piłkę na strzał Nowotnikowi. Bramkarz paruje, ale „Novo” dopada do odbitej piłki i zalicza swój pierwszy w barwach Podlesianki hattrick!

Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i ostatecznie gromimy Wyzwolenie 8-0 i po raz pierwszy w tym sezonie wskakujemy na pozycję lidera tabeli.

Serdecznie dziękujemy naszym kibicom za fantastyczny doping przez pełne 90 minut.

Kolejny mecz zagramy w sobotę o godzinie 17.00, a naszym wyjazdowym rywalem będzie drużyna LKS-u Studzienice.