Wyjazdowy punkt. Pogoń Imielin – Podlesianka 1-1

2 listopada 2019 Wyłączono przez Admin2

Mecz 14 kolejki ligowej, to wyjazd do Imielina, gdzie podejmowała nas tamtejsza Pogoń. Nasz rywal mocno przebudował skład przed bieżącym sezonem, stąd też mecz wydawał się być pewną niewiadomą.

Zaczynamy z wysokiego „c”, bo już w 5 minucie tworzymy płynną akcję zespołową i wychodzimy serią podań w pole karne rywali. Piętą zagrywa w tył Colik, do piłki dopada Rosiński i strzałem w dalszym róg wyprowadza nasz zespół na prowadzenie!

Gospodarze większość swoich akcji rozpoczynali długim zagraniami z własnej połowy. W pierwszej połowie jedną okazję jaką dzięki temu stworzyli to 9 minuta i uderzenie Gadaja w boczną siatkę.

Kolejne minuty, choć kontrolujemy grę, to wyglądają bardzo bezbarwnie z obu stron. Pogoń nie zagraża kompletnie, ale też nam nie udaje się sfinalizować kilku naprawdę obiecujących kontrataków, tracąc piłkę w kluczowych momentach.

W ostatnich 5 minutach powinniśmy natomiast zamknąć mecz, bo sytuacje ku temu były wyśmienite. Najpierw w 40 minucie „patelnię” po dochodzącym dośrodkowaniu Kaczmarczyka ma Rzepa, niestety w doskonałej sytuacji uderza głową obok bramki.

W 45 mamy natomiast rzut wolny z 20 metra od bramki. Strzela płasko Gancarczyk, Iwaniuk paruje przed siebie, do piłki dopada Kaczmarczyk i mając prawie całą bramkę pustą, uderza w zasięgu rąk bramkarza, który popisuje się niesamowitym refleksem, ratując swój zespół przed utratą drugiej bramki. Szkoda bo nasz napastnik w 10-ciu takich sytuacjach trafia przyjemniej w 9-ciu…

Na przerwę schodzimy prowadząc 1-0

Po zmianie stron obraz gry nie ulega zmianie. Próbujemy ataków i dosyć groźnie było w 47 minucie, ale Colikowi nie udało się oddać wystarczająco silnego strzału w świtało bramki, po dograniu z boku Rosińskiego.

Pogoń zbliżała się kilkukrotnie do naszej bramki i egzekwowała kilka stałych fragmentów gry. Po rzucie rożnym w 56 minucie groźnie uderzał zza „szesnastki” Polarz, ale piłka przechodzi w bezpiecznej odległości od bramki Tomanka.

Niestety nasza pasywność zostaje ukarana w 60 minucie gry. Piłkę w narożniku pola karnego otrzymuje Kamil Cisoń i kapitalnym strzałem od słupka zdejmuje pajęczynę z bramki Tomanka. Mamy remis 1-1

Ruszamy na rywali momentalnie i po minucie mamy doskonałą szansę na ponowne wyjście na prowadzenie. Rajd lewą stroną wykonuje Colik i dogrywa idealną piłkę wzdłuż bramki do Kaczmarczyka. Nasz napastnik nieczysto trafia w piłkę, ale dogrania ją Kubacki i wystawia ją tym razem do Rosińskiego, który uderza jednak słabo i wprost w Iwaniuka.

Kolejne minuty nie przynosiły zmiany rezultatu i były raczej rozczarowujące jeśli chodzi o sposób gry naszego zespołu. Próbowaliśmy atakować, jednak sporo było zagrań niecelnych. Ostatnia okazja to 87 minuta i rzut różny Gancarczyka, po który Renner po sytuacyjnym uderzeniu z głowy trafia w słupek.

Ostatecznie mecz kończy się remisem 1-1, po którym mamy co by nie powiedzieć spory niedosyt. Na pewno nie był to najlepszy mecz naszego zespołu, jednak jedną z kilku doskonałych okazji powinniśmy zamienić na gola, co dałoby nam prawdopodobnie 3 punkty. Pogoń grała mądrze, choć tak naprawdę gol Cisonia był ich jedynym celnym strzałem w całym spotkaniu. Bywa i tak, jednak nie ma co zwieszać głów. Mieliśmy mały dołek formy, jednak musimy ten punkt uszanować i zrobić wszystko by ostatnie 3 mecze tej rundy zagrać na maksimum swoich możliwości.

Za tydzień wracamy na Sołtysią, gdzie podejmiemy w sobotę zespół Wawelu Wirek.

14 kolejka Klasy Okręgowej gr IV (Katowice – Sosnowiec)