Strzelanina! Orzeł Mokre – Podlesianka 0-8

16 listopada 2019 Wyłączono przez Admin2

Mecz 16 kolejki ligowej to wyjazd do pobliskiego Mokrego, gdzie podejmował nas zespół tamtejszego Orła. Choć nasi rywale przez ostatnie lata byli solidnym zespołem, który miał nawet krótką przygodę w IV lidze, to w obecnym sezonie zajmują zaledwie 17 miejsce w tabeli.

Nasz zespół kolejny raz w tym sezonie wystąpił niepełnym zestawieniu, ale Trenerowi Damianowi Ostrowskiemu wbrew kilku kontuzjom, udało się wyselekcjonować mocną 11-tkę, która od pierwszych minut przejęła inicjatywę w spotkaniu i z determinacją dążyła do zwycięstwa.

W kadrze brakowało – przede wszystkich z powodu kontuzji  – Dawida Colika , Marcina Widenki, Michała Pogrzeby, Kacpra Drzewieckiego, Szymona Nowaka i Pawła Świętka. Nie w pełni  sił był również nasz kapitan Dawid Brehmer, choć jemu udało się ostatecznie zaliczyć kilka minut w końcówce spotkania. W związku z brakami, do gry w środku pola przesunięty został nominalny obrońca – Seweryn Gancarczyk, a że to zawodnik na wskroś doświadczony, to efekt tej roszady okazał się bardzo owocny.

Od początku spotkania Podlesianka rusza do ataków i przez ponad 25 minut mocno ostrzeliwuje bramkę Mokrego, lecz niestety bez efektu bramkowego.

W 28 minucie z lewej stronie ostre dośrodkowanie posyła Pasieka, bramkarz odbija je przed siebie, a do piłki dopada Rosiński, wkręca jednego z obrońców i mocnym strzałem w dalszy róg wyprawadza nasz zespół na prowadzenie!

3 minuty później na skraju pola karnego faulowany jest Kubacki. Do rzutu wolnego z bocznej strefy pola karnego podchodzi Gancarczyk i kąśliwym strzałem z lewej nogi zdobywa gola na 2-0!

31 minuta to świetna zespołowa akcja naszego zespołu. Z głębi pola posyła piłkę Kaczmarczyk, do boku rozrzuca Rosiński, a nabiegający z prawego skrzydła Kubacki wystawia dokładną piłkę Zającowi, który dopełnia formalności i wbija piłkę do bramki Mokrego!

Ostania bramka pierwszej połowy to 34 minuta. Zając podaje do Witasa, który Odważnie” łamie” akcję do środka i  kapitalnym technicznym strzałem z 20 metrów „zdejmuje pajęczynę” z okienka bramki Michalika!

Na przerwę schodzimy z wynikiem 4-0, choć oczywiście sytuacj pod bramką Orła było zdecydowanie więcej.

W 67 minucie Gancarczyk dokładnym crossem obsługuje na prawym skrzydle Rzepę, ten zgrywa w tył do Żemły, który posyła dośrodkowanie wprost na nogę Rosińskiego, a ten zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu!

Niespełna 2 minuty lewą stroną pola karnego przebija się Kaczmarczyk, zagrywa wsteczną piłkę do Gancarczyka, a ten potężnym strzałem  pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi i podwyższa prowadzenie na 6-0!

W 78 minucie mamy rzut wolny z okolic prawego narożnika. Dośrodkowuje Gancarczyk, a w polu karnym głową do bramki trafia Rzepa! Mamy już 7-0!

Wynik ustalamy w 88 minucie. Miękką piłkę w pole karne rzuca Kaczmarczyk, przejmuje ją Rosiński i choć sam może oddawać strzał, przytomnie dogrywa w bok do Gancarczyka, który dopełnia formalności i zdobywa swojego trzeciego gola w tym meczu! Hattrick Gancarczyka i fajne kolektywne zagranie Rosińskiego!

Ostatecznie wygrywamy 8-0 i z przebiegu gry, oraz przede wszystkim, z ilości doskonałych sytuacji które mieliśmy do zdobycia goli, jest to najmniejszy wymiar kary jaki mogliśmy wymierzyć zawodnikom Orła. Ważne, że zespół wreszcie cieszył się grą i tworzył wiele efektownych akcji zespołowych.

Na ostatnie 10 minut wszedł do bramki młody Oskar Wróbel, zaliczając debiut w pierwszym zespole Podlesianki.

Przed nami ostatni domowy mecz, w którym podejmiemy Tęczę Błędów.Będzie to spotkanie decydujace o miejscu „na pudle” na koniec rundy jesiennej. Początek spotkania w sobotę o godzinie 13.30. Już teraz wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy!

16 kolejka Klasy Okręgowej gr IV (Katowice – Sosnowiec)