Sparing: Ruch Radzionków – Podlesianka 3-2

12 lutego 2020 Wyłączono przez Admin2

Czwarty sparing rozgrywamy z kolejnym już z zespołem z wyżej ligi. Naszym rywalem w środowym pojedynku był spadkowicz z III-ligi i obecnie 5 drużyna I grupy IV ligi – Ruch Radzionków.

Gospodarze spotkania – popularne „Cidry” dużo lepiej weszły w mecz i stosunkowo szybko objęły prowadzenie. Kolejne minuty to dwukrotne podwyższenie wyniku przez zespół Ruchu, przez co na przerwę zeszliśmy w minorowych nastrojach przegrywając aż 0-3.

Kilka korekt w składzie, oraz zmiana taktyki podziałała otrzeźwiająco na Podlesiankę, która w drugiej części meczu grała o niebo lepiej. Dokomentujemy to dwiema bramkami – najpierw gola zdobywa Jakub Rzepa, a potem Szymon Nowak.

W ostatnich minutach byliśmy bardzo blisko wyrównania na 3-3, ale nie udaje nam się wykorzystac dwóch doskonałych sytuacji podbramkowych.

Zespół po raz czwarty tej zimy ma okazję mierzyć się z rywalem z wyższej półki i choć zdażają nam sie słabsze momenty, to warto podkreślić, iż w każdym meczu zdobywamy minumim 2 gole, co ze scisłą czołówką IV ligi na pewno nie jest zadaniem łatwym.

Do spotkania podchodziliśmy niestety kolejny już w niepełnym zestawieniu personalnym. Wśród niebowecnych byli: Paweł Świętek, Marcin Rosiński, Marcin Widenka, Dariusz Kubacki, Radosław Kaczmarczyk, Kacper Drzewiewcki, Kacper Zalewski oraz Jakub Krzyżowski.

Kolejny mecz rozgegramy w sobotę o godz. 14.00 na bocznym boisku Stadionu Śląskiego, a naszym rywalem będzie lider II grupy IV Ligi – LKS Goczałkowice.