Podlesianka vs Soła Łęki 3:1 – sparing

19 lutego 2013 0 przez Admin

W sobotę, 16.02. LGKS 38 Podlesianka wygrała sparingowy mecz z zespołem Soły Łęki 3-1 (2-0). Drużyna naszych przeciwników występuje w małopolskiej Klasie Okręgowej gr. Wadowice, zajmując po rundzie jesiennej 7 pozycję w lidze.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia naszego zespołu, gdyż już w pierwszej akcji ofensywnej Daniel Paszek strzałem w długi róg bramki zdobywa pierwszego gola. Kolejne minuty to rosnący napór naszych zawodników, którzy agresywnym pressingiem nie dawali swoim rywalom szans na skuteczne wyprowadzenie piłki. Mnożyły się również sytuacje bramkowe. Dwukrotnie oko w oko z bramkarzem stawał Sikora, jednak po jego strzałach piłka przechodziła minimalnie obok bramki. Popularny „Siksa” szybo się zrehabilitował i jeszcze przed przerwą ładnie wrzuca z prawego skrzydła na dalszy słupek, gdzie do piłki popada Paszek zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. Goście w pierwszej połowie ani razu nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Krzysztofa Urbacza.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i dość szybko zdobywamy trzeciego gola. Po prostopadłym zagraniu ze środka pola bramkę zdobył Grzegorz Sikora. Niestety kolejne minuty to festiwal nieskuteczności naszych zawodników. Doskonałych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali: Jurowicz, Szymik, Brehmer oraz Kubacki, a mocny strzał Gruszczyńskiego wylądował na poprzeczce.

Niestety chwila dekoncentracji spowodowała, iż niewykorzystana okazja pod bramką rywala szybko przeniosła się pod nasze pole karne, gdzie w niegroźnej sytuacji faulowany jest jeden z zawodników Soły. Mocno bity rzut wolny przechodzi po rękach Urbacza i pierwsza okazja gości kończy się zdobyciem gola.

W końcówce spotkania w dalszym ciągu mieliśmy optyczną przewagę, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Trener Rafał Bosowski w dalszym ciągu nie mógł skorzystać z wszystkich zawodników. Urazy leczą:
Mateusz Sowa, Adrian Leks, Kamil Bartkiewicz i Emanuel Stompor, a sprawy rodzinne zatrzymały Krzysztofa Michalskiego, Pawła Koźniewskiego i Artura Fojcika.

LGKS 38 Podlesianka – Soła Łęki 3-1 (2-0)

Bramki: Paszek(2), Sikora

Skład Podlesianki: Urbacz – Sarzała, Piwczyk, Gębczyk (D.Jakubczyk), Łoboda – K.Jakubczyk (Gruszczyński), Brehmer, Bubrowski, Paszek (Ochojski) – Sikora(Kubacki), Jurowicz (Szymik)