Podlesianka vs ŁKS Łagiewniki – 8:0

27 maja 2013 0 przez Admin

W słoneczne niedzielne popołudnie katowicka Podlesianka podejmowała w ramach XXIII kolejki ligowej zespół ŁKS-u Łagiewniki. Po raz pierwszy w tym sezonie każdy z kibiców otrzymał bilet – cegiełkę za symboliczną złotówkę, dzięki czemu poznaliśmy dokładną liczbę kibiców, a przybyło ich aż 260!

Piłkarze nie zepsuli fiesty, która od meczu z Wartą panuje na trybunach i rozgromili broniących się przed spodkiem rywali aż 8-0! Już w 3 minucie piłkarzom LGKS-u udało się ustawić mecz, dzięki bramce niezawodnego w tym sezonie Krzysztofa Michalskiego. Szybkie prowadzenie dało zawodnikom luzu, którego w tej rundzie w poprzednich meczach brakowało. Gra Podlesianki stała się dzięki temu płynna i obfitowała w sytuacje bramkowe. Jedynym negatywnym momentem w pierwszej połowie był bardzo brutalny faul zawodnika Łagiewnik na naszym bramkarzu Bartkiewiczu, który mimo ogromnego bólu zdołał dograć do końca spotkania.

Kolejne bramki w pierwszej części gry zdobywa Daniel Paszek i dwie Krzysztof Michalski, który już w pierwszych 45 minutach skompletował Hattrick’a.
Druga cześć gry zaczęła się podobnie jak pierwsza, a więc od koronkowej akcji naszego zespołu, którą udanie sfinalizował Michalski.
Trener Bosowski rozsądnie szafował siłami swoich zawodników i już kwadrans po przerwie wykorzystał wszystkie cztery zmiany, co zupełnie nie zmieniło układu sił w tym meczu. W dalszym ciągu byliśmy stroną wybitnie przeważającą a swojego hattrick’a zaliczył również Daniel Paszek.

Ostatnią bramkę spotkania zdobył Adrian Leks, po ładnym uderzeniu z ok. 20 metrów. Zwycięstwo cieszy niezmiernie, jednak prawdziwe schody zaczną się już w najbliższy czwartek, kiedy to w wyjazdowym spotkaniu zmierzymy się z silną w tym sezonie Przemszą Siewierz.

DZIĘKUJEMY LICZNIE ZGROMADZONYM KIBICOM ZA DOPING I WSPARCIE!!!