Podsumowanie okresu przygotowawczego

Podsumowanie okresu przygotowawczego

18 marca 2014 Wyłączono przez Admin

Długa piłkarska zima wreszcie dobiegła końca i czas na podsumowanie tego co działo się w ekipie Podlesianki. W okresie zimowym rozegraliśmy aż 12 meczów testowych. Wyniki być może nie były w większości korzystne, jednak z góry trzeba zaznaczyć, że sztab szkoleniowy wybrał naprawdę mocnych i wymagających sparingpartnerów, na czele z II-ligowym Rozwojem, liderem III ligi – Nadwiślanem i wiceliderem Górnikiem Wesoła. Z pewnością czynnikiem im minus był fakt, iż przez praktycznie całą zimę nie oszczędzały nas kontuzje i rzadko kiedy mogliśmy zagrać w optymalnym zestawieniu.

Podlesianka – Górnik II Zabrze (III liga) 2-3 br. Michalski, Kut

Podlesianka – RKS Grodziec (IV liga) 2-3 br. Jacenik, Jurowicz

Podlesianka – Pogoń Imielin (Kl. Okręgowa) 3-1 br. Kut, Rajman, Jacenik

Podlesianka – Polonia Łaziska (III liga) 2-3 br. Bubrowski, Kut

Podlesianka – Nadwiślan Góra (III liga) 2-2 br. Michalski, Sowa

Podlesianka – MKS Lędziny 0-4 (Kl. Okręgowa)

Podlesianka – Rozwój Katowice (II liga) 1-4 br. Bubrowski

Podlesianka – Unia Kosztowy (Kl. Okręgowa) 2-3 br. Bubrowski, Niesyto

Podlesianka – Gwarek Tarnowskie G. (IV liga) 1-4 br. Niesyto

Podlesianka – Górnik Wesoła (III liga) 2-2 br. Gębczyk, Krasnoshchokov

Podlesianka – Nadwiślan Góra 0-3 (III liga)

Podlesianka – Orzeł Mokre (Kl. Okręgowa) 6-2 br. Gębczyk -2,Michalski , Jacenik, Łoboda, Krasnoshchokov

  1. Transfery

Ruch transferowy był tej zimy dość intensywny, jednak w zdecydowanej większości były to odejścia zawodników wypożyczonych do nas na pierwszą rundę. Mimo skromnego budżetu i generalnie ciężkiej sytuacji klubu udało nam się pozyskać 4 wartościowych zawodników, którzy powinni wzmocnić naszą ekipę w rundzie wiosennej.

Odchodzą:

Krystian Majerczyk do Beskidu Andrychów (III liga małopolska) – bramkarz, w rundzie jesiennej rozegrał 6 meczów (5 w pierwszym składzie)

Mateusz Sobota do Szombierek Bytom (III liga opolsko-śląska płn) – obrońca, w rundzie jesiennej rozegrał 13 meczów, wszystkie w pełnym wymiarze czasu, strzelił 1 bramkę.

Adam Grygier do Iskry Pszczyna (IV liga śląska gr.II) – pomocnik, w rundzie jesiennej rozegrał 10 meczów (6 w pierwszym składzie), strzelił 1 bramkę

Dawid Marek do LKS Czaniec (III liga opolsko – śląska płd) – pomocnik, w rundzie jesiennej rozegrał 14 meczów (12 w pierwszym składzie), strzelił 3 bramki

Tomasz Waniek do Jedności Przyszowice (IV liga śląska gr.II) – pomocnik, w rundzie jesiennej rozegrał 15 meczów (9 w pierwszym składzie), strzelił 2 bramki

Kamil Szostek do Przemszy Siewierz (Kl. Okręgowa gr.II K-ce) – pomocnik, w rundzie jesiennej rozegrał 15 meczów (9 w pierwszym składzie)

Na koniec szczególna postać

Grzegorz Sikora – koniec kariery. Napastnik – w rundzie jesiennej rozegrał 5 meczów (2 w pierwszym składzie). Zawodnik od lat związany z naszym klubem, były kapitan, trener grup młodzieżowych i współtwórca historycznego awansu do IV ligi. Za poświęcenie dla Klubu serdecznie dziękujemy!

Przychodzą:

Łukasz Kut (r.1994) z Rozwoju Katowice (II liga zachodnia) – pomocnik. W barwach Rozwoju rozegrał 11 meczów na poziomie II ligi. W pierwszej rundzie sezonu 2013/2014 wywalczył z ekipą z Brynowa awans do 1/16 Pucharu Polski, gdzie dane mu było zagrać z aktualnym mistrzem Polski – Legią Warszawa. W 2011 roku zdobył z młodzieżową drużyną Rozwoju III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Karol Jakubczyk (r.1992) z AZS UŚ Katowice (Ekstraklasa Futsalu) – pomocnik. Wychowanek Rozwoju Katowice. Zawodnik związany wcześniej z naszym klubem, w barwach którego wywalczył historyczny awans do IV ligi. W mistrzowskim sezonie był podstawowym zawodnikiem, występując w większości meczów, strzelając 3 bramki. W rundzie jesiennej rozegrał barwach beniaminka Futsal Ekstraklasy – AZS-u UŚ Katowice 7 meczów.

Tomasz Surma (r.1989) z MKS Neptun Końskie (Klasa Okręgowa Świętokrzyska) – bramkarz. Wychowanek Ceramiki Opoczno, w której przez kilka sezonów występował w IV lidze łódzkiej. W sezonie 2009/2010 wywalczył ze swoim klubem awans do III ligi. Ostatnio występował w świętokrzyskiej Klasie Okręgowej w Klubie MKS Neptun Końskie.

Nikita Krasnoshchokov (r. 1995) wolny zawodnik – pomocnik lub napastnik. Pierwszy „straniero” w barwach Podlesianki. Pochodzący z Ukrainy zawodnik jest wychowankiem Polissi Żytomierz, w barwach, której wielokrotnie występował na Mistrzostwa Ukrainy Juniorów. Dwukrotnie ze swoim klubem zdobywał mistrzostwo obwodu Żytomierskiego.