Zwycięstwo na inaugurację wiosny!

Zwycięstwo na inaugurację wiosny!

22 marca 2014 Wyłączono przez Admin2

Po wielomiesięcznych oczekiwaniach wreszcie zainaugurowaliśmy rundę wiosenną. W trudnym wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Pszów udało nam się wbrew opiniom wielu „życzliwych” odnieść pierwsze w tym roku ligowe zwycięstwo, dzięki czemu przeskoczyliśmy naszego dzisiejszego rywala i wskoczyliśmy na 8 miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa nie była w wykonaniu obu drużyn wielkim widowiskiem. Górnicy próbowali atakować, jednak w kilku sytuacjach na posterunku był Bartkiewicz. W 35 minucie dobre dośrodkowanie Bubrowskiego z rzutu rożnego na bramkę, strzałem głową, zamienia Mateusz Sowa. Kilka chwil później – w 41 minucie prowadzenie podwyższa Krzysztof Michalski, finalizując ostre dogranie z rzutu wolnego, debiutującego w naszym zespole – Łukasza Kuta.

Po przerwie stosunkowo szybko wpada kontaktowy gol dla gospodarzy, co zdecydowanie dodaje pikanterii dalszym losom spotkania. Zawodnicy z Podlesia bronili się jednak bardzo mądrze kilka razy wyprowadzając groźne kontry. W 70 minucie strzał Gębczyka przejmuje w polu karnym Pszowa – Brehmer i pokonuje bramkarza Szkutę, jednak sędzia odgwizduje wątpliwego dość spalonego i gola nie uznaje. W ostatniej minucie gry Jakubczyk po dynamicznej akcji zagrywa prostopadle do Michalskiego a napastnik Podlesianki posyła „bombę” w słupek. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

W meczu nie mogli wystąpić pauzujący za kartki – Rajman i Sarzała, kontuzjowany Gruszczyński oraz czekający na certyfikat z Ukrainy – Krasnoshchokov.

Z tydzień Podlesianka podejmować będzie w meczu na własnym stadionie drużynę KS Wisła Ustronianka.

 

Kolejka XVII 22.03.2014

Górnik Pszów – LGKS 38 Podlesianka 1-2 (0-2)

0-1  Sowa (35min) – głową

0-2  Michalski (41min) – głową

1-2 Sikora (53min)

Składy: GÓRNIK: Szkuta – Karczmarczyk, Widenka, Sikora, Dąbek (85′ Świerczek) – Szpak, Kapinos, Szczepan, Krótki, Grabiec (46′ Sobala) – Knesz.   Trener Tomasz Gajewski

PODLESIANKA: Bartkiewicz – Łoboda, Koźniewski, Sowa, Niesyto – Jacenik (65’Jurowicz), Brehmer, Gębczyk (85′ Muszalik), Bubrowski (74′ Jakubczyk), Kut – Michalski.   Trener Grzegorz Rajman

Żółte kartki: Szczepan, Krótki, Szkuta – Brehmer.

 

W dziale Media dostępny jest video skrót z meczu