FORTECA NIEZDOBYTA

FORTECA NIEZDOBYTA

5 kwietnia 2014 Wyłączono przez Admin2

Po dwóch wiosennych zwycięstwach drużynie Podlesianki przyszło się zmierzyć w wyjazdowym spotkaniu z odmienioną po fatalnej rundzie jesiennej – Fortecą Świerklany. Styl w jakim toczył się pojedynek z pewnością determinowało boisko, gdyż skądinąd bardzo ładny  stadion Fortecy, wyposażony jest w niezbyt lubiana przez piłkarzy sztuczną trawę.

Pierwsza część spotkania to typowy mecz walki. Zespół gospodarzy mocno zagrożony spadkiem, walczył wszystkimi sposobami, nierzadko grając przy tym dość brutalnie. Obrona Podlesianki spisywała bardzo solidnie, dzięki czemu tylko przy stałych fragmentach gry gospodarze byli w stanie zagrozić naszej bramce. W kilku takich przypadkach trochę „kotłowało” się pod naszą bramką, lecz w każdym przypadku wychodziliśmy obronną ręką. W ostatnich minutach lewą stroną urywa się Jurowicz i zostaje ścięty w polu karnym Fortecy. Sędzia bez wahania wskazuje na rzut karny, niestety egzekwujący go Michalski, uderza zbyt mocno i piłka trafia w poprzeczkę. Na przerwę oba zespoły zeszły z wynikiem bezbramkowym.

Po wznowieniu gry stroną lekko przeważającą byli gospodarze, lecz zawodnicy Podlesianki w dalszym ciągu nie dopuszczali ich w obręb swojego pola karnego. W 76 zawodnik ze Świerklan wykonuje rzut wolny z boku pola karnego i po ostrej wrzutce intuicyjnie strzał jednego z zawodników broni Bartkiewicz. Niestety wobec dobitki jest już bezradny i Forteca wychodzi na prowadzenie.

Po starcie bramki mecz stał się bardziej otwarty a bardziej ofensywna gra Podlesianki zaowocowała kilkoma sytuacjami – m.in. strzały głową Sarzały i Michalskiego oraz uderzenie z pola karnego Jurowicza. Trzeba oddać, że Forteca również starał się wykorzystać kontrataki, jednak do końca meczu nie wpadła już żadna bramki. Na kilka minut przed końcem Sarzała otrzymuje drugą żółtą kartkę i mecz kończyliśmy w dziesiątkę.

W meczu nie mogli zagrać kontuzjowani i pauzujący za kartki: Sowa, Gruszczyński, Jacenik oraz Krasnoshchokov

 

Kolejka XIX 05.04.2013

LKS Forteca Świerklany – LGKS 38 Podlesianka 1-0 (0-0)

Br. Pająk (76min) – głową

 

Składy: FORTECA: Ucher – Uliraczyk, Kozik, Pająk, Sudol – Radosław Żbikowski (60’ Mrowiec), Kuczok, Patuszak (80’ Getler), Musiolik (60. Szypuła) – Wieczorek, Wróblewski (70’, Zmuda).   Trener Piotr Hauder                                         PODLESIANKA: Bartrkiewicz – Nesyto (46’ Gębczyk), Koźniewski, Sarzała, Łoboda – Jurowicz, Brehmer (80’ Jakubczyk), Bubrowski, Rajman, Kut – Michalski.   Trener Grzegorz Rajman.

Żółte kartki: Musiolik, Kozik – Sarzała, Jakubczyk

Czerwona kartka: Sarzała (84min) – druga żółta

 

W dziale Media dostępny jest video skrót z meczu