Remis z niedosytem

19 kwietnia 2014 Wyłączono przez Admin2

W XXI kolejce ligowej drużyna LGKS 38 Podlesianka zremisowała na własnym boisku z piątą drużyną naszej ligi – GTS-em Bojszowy 1-1.

Sam wynik pozostawia duży niedosyt, gdyż nasi zawodnicy byli strona dominującą, która stworzyła zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych aniżeli zespół gości.

W pierwszej części gry dużą aktywność wykazywał Jurowicz, raz po raz urywając się na prawym skrzydle swoim obrońcom, jednak jego dograń nie udało się sfinalizować naszym napastnikom. Dwukrotnie w wybornych sytuacjach znajdował się Rajman, niestety bez efektu bramkowego. Goście nastawili się typowo na grę z kontry a zagrożenie z ich strony wynikało z dużej liczby stałych fragmentów gry.

Kiedy wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę z bezbramkowym remisem, w 42 minucie centrę z lewego skrzydła przewrotką do naszej bramki kieruje Piotr Bula i goście wychodzą na prowadzenie.

Zaraz po przerwie kontuzjowanego Jurowicza zastępuje Jacenik i jak się okazało kilka minut później, był to zawodnik który nie tylko wniósł sporo ożywienia w grę, ale dał wyrównującego gola dla Podlesianki. W 51 minucie podciągnął prawym skrzydłem i kapitalną „bombą” w krótki słupek bramki strzeżonej przez Tkacza  zdobył swojego debiutanckiego gola w IV lidze.

Podlesianka poszła za ciosem, jednak do końca spotkania, mimo kilku wybornych okazji strzeleckich – m.in sytuacji sam na sam  z bramkarzem Bubrowskiego i strzału w poprzeczkę Michalskiego, nie udało się przechylić szali na swoją korzyść.

W ostatniej akcji meczu powiało grozą na naszym polu karnym, jednak mający notabene bardzo słaby dzień, sędzia tego meczu – pan Dawid Krybus, zamiast karnego słusznie ukarał „nurkującego” Wróbla żółtą kartką.