Porażka na Unii

3 maja 2014 Wyłączono przez Admin2

W XXIV kolejce Podlesianka uległa w wyjazdowym meczu z Unią Racibórz 2-0. Spotkanie było debiutem naszego nowego trenera Jakuba Musioła.

Pierwsza połowa meczu toczona była głownie w środku pola a ranga zawodów (tzw. spotkanie o 6 punktów) skutecznie paraliżowała ofensywne zapędy obu zespołów. Zespół Podlesianki próbował akcji skrzydłami, jednak ostatecznie ciężko było o dokładnie dogranie  z tego rejonu boiska.  Gospodarze pierwszą groźną akcję skonstruowali w ostatniej minucie pierwszej połowy i niestety zakończyła się ona „bramką do szatni”. Doświadczony Kowalczyk przejął piłkę w polu karnym i mimo asysty obrońcy ulokował piłkę w siatce.

Po przerwie gospodarze złapali wiatr w żagle i przez ponad dwa kwadranse to oni byli stroną mocno przeważającą. Dobrze dysponowany był nasz golkiper – Bartkiewicz, kilkukrotnie ratując zespół od straty bramki. W jednej sytuacji był już bezradny i gola na 2-0 zdobył rezerwowy zawodnik Raciborzan – Banaś.

Po stracie gola gracze z Podlesia rzucili wszystko na jedną szalę i wreszcie zaczęło się kotłować pod bramką naszych rywali. Najpierw strzał Bubrowskiego ładnie wybronił bramkarz a chwilę później „wejście smoka” mógł zaliczyć Muszalik, ale po dobrym dograniu Niesyty nie udało mu się wepchać piłki do bramki. Gola mógł zdobyć również Jacenik, ale podobnie jak w niedawnym meczu z Mikołowem jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca.

Efekt nowej miotły nie przyniósł nam punktów, jednak gołym okiem było widać, iż część zawodników odżyła i znacząco poprawiła swoją dyspozycję. Niestety ciężka sytuacja kadrowa w tym brak klasycznego napastnika nie pozwoliła na swobodniejszą grę w ofensywie. Zespół nie poddaje się jednak i jasno dal do zrozumienia i każdy kolejny mecz będzie dla nich bojem o wszystko! Trener Musioł będzie mieć tydzień czasu na dokładniejsze poznanie zawodników i przekazanie im swojej filozofii a to z pewnością przyniesie efekt w kolejnych spotkaniach.

Po meczu wypadli za kartki Bubrowski i Koźniewski, natomiast na następny mecz po przymusowej pauzie wraca Gruszczyński. Liczymy również na szybki powrót po kontuzji Jurowicza. Niewesoła sytuacja kadrowa wymusiła pewne ruchy ze strony osób związanych z Klubem i w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się naprawdę dużej niespodzianki personalnej. Ale o tym napiszemy już w tygodniu…