Sparing: Podlesianka – Górnik MK 2-1

20 lipca 2014 Wyłączono przez Admin2

W drugim sparingu  nasz Zespół wygrał na własnym boisku z beniaminkiem Klasy Okręgowej – Górnikiem MK Katowice 2-1.

Lokalne derby od samego początku toczyły się pod dyktando Podlesianki. Nasz Zespół realizując przedmeczowe zalecenia długo utrzymywał się przy piłce i ćwiczył wariant wysokiego pressingu. Niestety skuteczność po raz drugi z rzędu nie była mocna strona naszych zawodników.

W pierwszej części gry jedyną bramkę zdobył Daniel Jacenik, uderzając z okolic „szesnastki” plasowanym strzałem z powietrza w długi róg bramki. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Muszalik i wspomniany wcześniej Jacenik, a strzał wślizgiem Brehmera instynktownie obronił Kijas.

W drugiej części gry to znowu Podlesianka była zespołem dominującym, raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką „Emki”. Szczególnie aktywni byli bracia Maciej i Bartosz Niesyto, którzy raz po raz siali popłoch u przeciwników na prawej stronie boiska.

Ok 55 minuty gry, jedna z nielicznych kontr gości, kończy się rzutem karnym, którego na bramkę zamienia ich kapitan – Marek Krasiński.

Kolejne minuty to znowu bombardowanie bramki Kijasa i doskonałe okazje do strzelenia bramki. Najlepsza w tej części gry zmarnował Marcin Łoboda, kiedy po solowym rajdzie i świetnym dograniu B.Niesyty uderzył w poprzeczkę.

Goście również mieli swoją okazję, lecz wychodzącego sam na sam Trzaskalskiego pewnie powstrzymał Mateusz Gniadek.

Na dziesięć minut przed końcem po centrze z prawej strony, walkę o pozycję wygrywa Andrzej Sarzała i klatką piersiową wpycha piłkę do bramki, zdobywając zwycięskiego gola.

Kropkę nad „i” powinien w ostatniej akcji meczu po dograniu „na czysto” Jacenika postawić Dawid Brehmer,lecz w idealnej sytuacji uderzył nad bramką.

W naszym Zespole w dalszym ciągu nie mógł zagrać kontuzjowany Paweł Koźniewski, a z innych przyczyn nieobecni byli: Dawid Jurowicz, Dariusz Kubacki i Tomasz Surma. Ostatnia trójka będzie już do dyspozycji trenera Musioła od przyszłego tygodnia.

Praktycznie dograne są już sprawy dotyczące pozyskania  trójki nowych zawodników, jednak o szczegółach poinformujemy po sfinalizowaniu transferów, do którego powinno dojść w przyszłym tygodniu.

Kolejny sparing odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00, a rozegramy go w Bieruniu Starym z tamtejszą Unią.

Raport meczowy:

LGKs 38 Podlesianka – Górnik Mk katowice 2-1 (1-0)

bramki: Jacenik, Sarzała – Krasiński(k)

Skład Podlesianki: Bartkiewicz – M.Niesyto, Sarzała, Zawodnik I, Zawodnik II – Zawodnik III, Brehmer, Zawodnik IV, Jacenik, Gruszczyński – Muszalik

oraz: Gniadek, Sowa, Łoboda, Bubrowski, Gębczyk, B.Niesyto