Sparing: Podlesianka – Lędziny 4-2

30 lipca 2014 Wyłączono przez Admin2

W sparingu, który był przedostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem sezon ligowego, nasz Zespół ograł na własnym stadionie drużynę MKS-u Lędziny 4-2.

Pierwsza część meczu to absolutna dominacja Podlesianki. Zespół pokazał, że wyciągnął wnioski z poprzednich spotkań i od samego początku kreował grę i mimo dość eksperymentalnego zastawienia bloku obronnego, praktycznie nie dopuszczał zawodników Lędzin do groźnych okazji bramkowych.

W odstępie kilkunastu minut, po bardzo ładnych akcjach zespołowych, do siatki rywala trafiał nasz nowy zawodnik – Radosław Kaczmarczyk, który grając na pozycji „dziewiątki” skompletował klasycznego hattrick’a. Gracz ten występował ostatnio w Polonii Łaziska Górne, w barwach której rozegrał ponad 100 III-ligowych występów, strzelając 29 goli.

Pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 3-0 dla naszego Zespołu.

Druga część gry nie była już tak udana, mimo tego pierwszy kwadrans w dalszym ciągu toczony był pod dyktando gospodarzy. Przewagę swoją udokumentowaliśmy bramką na 4-0, którą ładnym plasowanym strzałem z „szesnastki” zdobył Józef Gębczyk.

Niestety końcówka spotkania zepsuła trochę ogólne wrażenia, gdyż po dwóch niepotrzebnych błędach indywidualnych straciliśmy w odstępie kilku minut dwa gole.

W meczu nie mogła wystąpić dwójka naszych etatowych stoperów – Mateusz Sowa i Andrzej Sarzała, a także Bartosz Gruszczyński i Paweł Koźniewski. Na kilku minutach zakończył swój występ Daniel Jecenik, który narzekał na ból pleców. Lekki uraz stopy zgłaszał Marcin Łoboda, ale ostatecznie zagrał drugie 45 minut sparingu. Zdobywca dwóch bramek z poprzedniego sparingu z Unią Bieruń – Dariusz Kubacki, podjął decyzję, iż nadchodzącym sezonie zagra jednak w Orle Mokre, do którego był wypożyczony na sezon 2013/2014

W najbliższą sobotę czeka nas generalny sprawdzian przed inauguracyjnym meczem z Iskrą Pszczyna, kiedy to o godz. 17.30 zagramy wyjazdowy sparing z Gwarkiem Tarnowskie Góry.