Transfery skompletowane – nowe twarze przy Sołtysiej

Transfery skompletowane – nowe twarze przy Sołtysiej

4 sierpnia 2014 Wyłączono przez Admin2

W letnim okienku transferowym nasz Klub zrealizował zakładane cele i pozyskał 4 wartościowych zawodników. Nowymi twarzami w nadchodzącym sezonie będą:

 

 1. Radosław Kaczmarczyk r. 82 (Polonia Łaziska Górne)

2. Mateusz Warzecha r. 91 (Sokół Orzesze via Rozwój Katowice)

3. Radosław Szpiech r.94 (Sarmacja Będzin via GKS Katowice)

4. Tomasz Gąsiorek r.95 (Rekord Bielsko-Biała)

 

Cała czwórka trenuje już od jakiegoś czasu z Zespołem i będzie  brana pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej na inauguracyjny mecz z Iskrą Pszczyna.

Najbardziej doświadczony zawodnik to 32-letni Radosław Kaczmarczyk. Popularny „Kaczor” przez kilka ostatnich sezonów był podstawowym graczem III-ligowej Polonii Łaziska Górne. Choć w swojej karierze nie zawsze występował jako napastnik, w Podlesiu liczą, iż udanie zastąpi na pozycji „dziewiątki” Krzysztofa Michalskiego. Sparingi wyglądały obiecująco, gdyż w dwóch rozegranych meczach strzelił aż 4 gole.

Kolejnym doświadczonym zawodnikiem jest Mateusz Warzecha. Mimo tego, iż ma dopiero 23 lata, ma już na swoim koncie występy w III-lidze w barwach Polonii Łaziska Górne, oraz kilka sezonów na czwartym szczeblu rozgrywkowym w takich klubach jak Nadwiślan Góra oraz AKS Mikołów. Ostatnio przebywał na półrocznym wypożyczeniu w Sokole Orzesze. Z reguły występuje na lewej pomocy, choć w kilku wariantach trener Musioł sprawdzał jego przydatność do Zespołu jako lewego obrońcę.

Dwójka pozostałych graczy to młodzieżowcy. Starszy z nich to Radosław Szpiech (20 lat), który jest wychowankiem GKS-u Katowice, a swój debiutancki sezon w piłce seniorskiej spędził na rocznym wypożyczeniu do Sarmacji Będzin, która w sezonie 2013/2014 była trzecią siłą w w pierwszej grupie IV Ligi. W sparingach dał się poznać jako gracz bardzo uniwersalnym, jednak wydaje się, iż jego optymalną pozycją jest prawa pomoc.

Tomasz Gąsiorek (19 lat) pochodzi z Żywca i w tamtejszych Czarnych-Góral stawiał pierwsze kroki piłkarskie. Ostatnio bronił barw w BTS-u Rekord Bielsko-Biała, występując w Ślaskiej Lidze Juniorów Starszych. W letnich sparingach występował na pozycji defensywnego pomocnika i tam czuje się zdecydowanie najlepiej.

Nowym zawodnikom życzymy wielu udanych występów oraz tego by ich obecność w Zespole przyczyniła się do lepszych wyników osiąganych przez nasz ukochany Klub!