LGKS 38 Podlesianka – MKS Iskra Pszczyna 0-2

LGKS 38 Podlesianka – MKS Iskra Pszczyna 0-2

9 sierpnia 2014 Wyłączono przez Admin2

Inauguracja nowego sezonu nie wypadła piłkarzom Podlesianki zbyt okazale, gdyż po słabej grze ulegli na własnym stadionie Iskrze Pszczyna.

Już od samego początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga zespołu gości, którzy kilkukrotnie bliscy byli zdobycia gola.

Niestety ten wpadł po najmniej klarownej sytuacji, kiedy Marcin Łoboda w 24 minucie nie zaważył wychodzącego z bramki Bartkiewicza i chcą przeciąć ostre dogranie z rzutu wolnego, zrobił to tak niefortunnie, że głową skierował piłkę do własnej bramki.

Dalsze minuty nie zmieniały obrazu gry, lecz jedna kontra powinna zakończyć się bramką naszych zawodników – z lewej strony dobrze zacentrował Warzecha, a z najbliższej odległości M.Niesyto uderzył głową ponad bramką.

Przerwa nie przyniosła spodziewanej zmiany stylu gry naszego Zespołu i w dalszym ciągu zawodnicy razili brakiem pomysłu na grę i zbyt małym, jak na tak mocnego przeciwnika, zaangażowaniem w odbiór piłki.

Kolejna bramka to paradoksalnie znowu nieporozumienie – tym razem sędziego głównego, który odgwizdał rzut karny, którego poprzedził faul, notabene również wątpliwy, Bartkiewicza który interweniował wyraźnie poza polem karnym…

Niestety decyzja zapadła i pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Chrysteczko.

Jedną z niewielu ciekawych sytuacji po stronie Podlesianki, był strzał debiutującego w naszych barwach Gąsiorka, który z najwyższym trudem nad poprzeczkę sparował bramkarz Iskry.

Z pewnością bardzo dużym osłabieniem był brak Andrzeja Sarzały, który na piątkowym treningu doznał urazu kolana i przed samym spotkaniem ocenił, iż nie jest w stanie zagrać. Brakowało również leczącego się od duższego czasu Koźniewskiego oraz nieobecnych Gruszczyńskiego i B.Niesyty.

 

LGKS 38 Podlesianka  – MKS Iskra Pszczyna 0:2 (0:1)

0:1 – Łoboda 24 minuta-samobójcza,

0:2 – Chrysteczko 55 minuta-karny

Sędziował Tomasz Barański (Częstochowa). Widzów 200.

PODLESIANKA: Bartkiewicz – M. Niesyto, Sowa, Łoboda, Gębczyk – Szpiech (59. Jurowicz), Brehmer, Bubrowski, Jacenik (70. Gąsiorek) – Warzecha, Kaczmarczyk (80. Muszalik). Trener Jakub MUSIOŁ.

ISKRA: Rakowski – Gruszka, Grabczyński, Czyż, Żemła – Grajcarek (66. Wiera), Bezak, Maślorz, Grygier (66. Żur), Klaja (83. Zamojda) – Chrysteczko (75. Dragon). Trener Wojciech JAROSZ.

Żółte kartki: Bubrowski, Bartkiewicz – Wiera.

iskar2