Pucharowy wtorek, czyli czas na Pogoń Imielin

Pucharowy wtorek, czyli czas na Pogoń Imielin

17 sierpnia 2014 Wyłączono przez Admin2

Po niezbyt udanym początku rozgrywek ligowych i dwóch porażkach, Zespół Podlesianki będzie miał okazję oderwać się od ligowej rzeczywistości i zagrać mecz w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. Rywalem będzie drużyna występująca w I grupie Klasy Okręgowej – LKS Pogoń Imielin. Trenerem naszego najbliższego rywala jest dobrze znany na Sołtysiej – Grzegorz Rajman. Pojedynek będzie doskonałą okazją do pokazania się zawodników, którzy grali dotychczas mniej, choć przy kilku kontuzjach i dość wąskiej kadrze, rotacja nie będzie zbyt duża.

Z gry wyłączeni są Paweł Koźniewski i Radosław Szpiech, a do grona rekonwalescentów trafił po ostatnim meczu również Sebastian Bubrowski. Do kadry meczowej wskakują natomiast Tomasz Surma i Bartosz Gruszczyński. Nieobecny w dalszym ciągu jest Bartosz Niesyto, lecz powinien być już do dyspozycji trenera na sobotni mecz ligowy.

W obecnej formule rozgrywek Pucharu Polski, nasz Zespół nigdy nie zdobył trofeum na szczeblu Podokręgu, a największym sukcesem było dwukrotne dojście w sezonach 2005/2006 i 2006/2007 do półfinału. Podopieczni ówczesnego trenera – Mirosława Woźnicy,  w walce o finał ulegli najpierw Grunwaldowi Halemba (1-4), a sezon później odradzającemu się w III lidze GKS-owi Katowice (0-5).  Z obecnie występujących zawodników, tylko kapitan drużyny – Dawid Brehmer, miał okazje wystąpić w tamtych spotkaniach.

Co do zespołu naszego najbliższego rywala, to ostatni raz starliśmy się z nimi na poziomie Klasy Okręgowej w sezonie 2009/2010. Obie ekipy solidarnie wygrały pojedynki na własnych boiskach po 2-1. Wytrawni kibice pamiętają jeszcze rok 2008, kiedy to ekipa z Podlesia ograła na wyjeździe Imielin, aż 2-8.

Pogoń Imielin ma po dwóch ligowych meczach 3 punkty – na inaugurację rozgromiła beniaminka „okręgówki” – Spartę Katowice aż 7-1, by w kolejnym meczu przegrać 2-1 z lokalnym rywalem –Unią Kosztowy.

Mecz odbędzie w Imielinie przy ul. Hallera 37a o godz. 17.30 we wtorek tj. 19.08

 

 

umielin2

 

 

 

imielin

źródło zdjęć: www.imielin.slask.pl