Zdobyć Fortecę!

Zdobyć Fortecę!

26 sierpnia 2014 Wyłączono przez Admin2

Trzy mecze i zero punktów na koncie – nie tak wyobrażali sobie początek drugiego sezonu na szczeblu IV Ligi ludzie związani z Podlesianką.  Życie toczy się jednak dalej i nie czas na grzebanie w trupach – Trzy dni po pechowej porażce z Gwarkiem Ornontowice, czeka nas kolejny ważny mecz, na którym trzeba już skupić uwagę!

Tym razem będzie to wyjazdowy pojedynek z liderująca po trzech kolejkach Fortecą Świerklany, która od przyjścia trenera Piotra Haudera, wiosną 2014, na 17 dotychczas rozegranych meczy przegrała tylko trzy. Oczywiście to nie tylko ręka szkoleniowca odmieniła naszych najbliższych rywali, ale również bardzo mocne nazwiska grających tam zawodników. Czołową postacią jest Robert Żbikowski, który strzelał sporo bramek na poziomie I i II ligi, a doświadczenie z wyższych klas rozgrywkowych mają również Radosław Żbikowski, Kamil Kuczok i Damian Getler.

Dodatkowym atutem Fortecy będzie z pewnością własne boisko, gdyż, jako jedna z dwóch drużyn w naszej lidze, dysponuje stadionem ze sztuczna nawierzchnią, która zdecydowanie nie leży większości zawodników drużyn przyjezdnych, zmuszonych na nim występować.

W sezonie 2013/2014 oba zespoły w meczach między sobą, wygrały na własnych boiskach po 1-0.

Jeżeli chodzi o Podlesiankę, to na pewno zawodnicy podejdą do meczu bardzo bojowo, ze świadomością, że tworzą zespół, który z pewnością zasługuje na miejsce zdecydowanie wyższe, niż to które obecnie wskazuje tabela. Dużym wzmocnieniem przed meczem w Świerklanych będzie powrót po czerwonej kartce Andrzeja Sarzały. Coraz lepiej po urazie pleców czuje się Radosław Szpiech, który w ostatnim meczu dał bardzo pozytywną zmianę. Również Bartosz Niesyto powinien już być w 100% do dyspozycji trenera Musioła.

Po stronie strat w dalszym ciągu pozostaje Paweł Koźniewski, Sebastian Bubrowski i Bartosz Gruszczyński, a kontuzja stopy, której nabawił się w ostatnim meczu z Gwarkiem – Radosław Kaczmarczyk, również jego eliminuje z najbliższego spotkania.

Mecz rozegrany zostanie w najbliższa środę (27.08) o godz. 17.30 na Stadionie Gminnym w Świerklanach przy ul. Zamkowej 6a.