Przed meczem z Unią Racibórz

Przed meczem z Unią Racibórz

4 września 2014 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą sobotę o godz. 16.30 na Stadionie OSiR w Raciborzu przy ul. Zamkowej 12, nasz Zespół rozegra wyjazdowy mecz ligowy z drużyną Unii Racibórz.

Nasi najbliżsi rywale plasuje się tylko „oczko” wyżej od Podlesianki, w związku, z czym będzie to mecz o dużym znaczeniu dla obu ekip.

W Zespole Unii doszło przerwie letniej do kilku istotnych zmian. Trenera Ryszarda Remienia zastąpił inny były zawodnik ekstraklasowy, prowadzący ostatnio Skrę Częstochowa – Jan Woś. Razem z trenerem Remieniem odszedł najbardziej doświadczony zawodnik – Roman Kowalczyk, który w ubiegłym sezonie strzelił dla Raciborzan aż 13 bramek. Kilku innych graczy zasiliło również zespoły z niższych lig.

Oczywiście nie obyło się bez kilku istotnych wzmocnień. Do Unii trafił m.in. Łukasz Bowoł, który w ostatnich dwóch sezonach był najlepszym strzelcem III-ligowej Polonii Głubczyce oraz występujący przez kilka lat w Pniówku Pawłowice – Paweł Woniakowski.  Ciekawym transferem może okazać się przyjście doświadczonego czeskiego obrońcy – Jiří Barcala, który występował ostatnio w III-ligowym FC Hlucin.

Od tego sezonu pierwszym golkiperem Unii jest Przemysław Cieśla, który testowanym był w naszym Zespole ubiegłej zimy.

Jeżeli chodzi o skład personalny Podlesianki na najbliższy mecz, to tak jak awizowaliśmy w poprzednim artykule, nie będą mogli zagrać kontuzjowani – Paweł Koźniewski, Sebastian Bubrowski i Dawid Jurowicz, natomiast do kadry meczowej wracają Radosław Kaczmarczyk i Bartosz Gruszczyński. W ostatniej chwili ze składu wypadł również Maciej Niesyto, który przebywa w szpitalu na okresowych badaniach.

W poprzednim sezonie w pierwszym meczu wygraliśmy z Raciborzanami u siebie 3-1, po bramkach Michalskiego, Bubrowskiego i Marka, by w rewanżu ulec na stadionie w Raciborzu 0-2.