Plany treningowe na nowy rok

Plany treningowe na nowy rok

1 grudnia 2014 Wyłączono przez Admin2

Piłkarze Podlesianki zakończyli okres roztrenowania i otrzymali wolne do dnia 15 stycznia 2015

Na ostatnich zajęciach treningowych zawodnicy przeszli specjalistyczne ważenie, na podstawie którego każdy otrzymał indywidualne zalecenia treningowe, by w nowym roku

przystąpić do treningów z optymalną wagą, a także podbudową motoryczną.

Jako, że walka o utrzymanie będzie wymagać bardzo dobrego przygotowania, Trener Łukasz Krupa bardzo skrupulatnie zaplanował zimowy okres treningowy.

Zajęcia rozpoczną się 15 stycznia i po krótkiej fazie wprowadzenia, zaplanowane są testy szybkościowo -wytrzymałościowe oraz re-kontrola wagi poszczególnych zawodników. Testy wykonać będzie specjalistyczna firma Sports Power Group, która współpracuje z najlepszymi drużynami piłkarskimi naszego regionu.

Drużyna trenować będzie do 4 razy w tygodniu, korzystając z własnego boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz sali treningowej. Mecze sparingowe Podlesianka rozgrywać będzie natomiast na boisku MOSiRu w Katowicach-Kostuchnie.

Do dyspozycji zawodników pozostanie w dalszym ciągu zaprzyjaźniony ośrodek rehabilitacyjny „Puls”, w którym gracze będą mogli korzystać z odnowy biologicznej, a w przypadku kontuzji, również z zabiegów fizjoterapeutycznych.

Wiadomo też, że w zespole dojdzie do drobnych zmian personalnych. Na chwilę obecna nikt z czołowych zawodników nie wyraził chęci zmiany otoczenia. Z drużyną pożegnał się na razie tylko Mateusz Warzecha, któremu wygasa wypożyczenie z Rozwoju Katowice.  Pojawił się też temat ewentualnych wzmocnień i uzupełnień składu, o których pisać będziemy już w nowym roku.

Plan sparingów wygląda następująco:

24.01 Unia Strzemieszyce

31.01 Unia Kosztowy

07.02 Unia Bieruń Stary

11.02 Pogoń Imielin

14.02 Warta Kamieńskie Młyny

21.02 Zagórzanka Zagórze

25.02 Górnik Wesoła

07.03 Rozwój Katowice

14.03 Górnik MK Katowice

 

Optymistycznym akcentem zakończyła się mini seria sparingów w okresie roztrenowania. Trener Krupa mógł przyjrzeć się swoim nowym podopiecznym w warunkach meczowych, a sami zawodnicy, choć w małym stopniu, zapomnieć mogli o piętnie ostatnich porażek ligowych, gładko ogrywając Orła Mokre 4-1 i Unię Strzemieszyce aż 6-1.

Liga zapadła w długi sen zimowy, a zbudzi ją dopiero inauguracyjna wiosenna kolejka, która odbędzie się 21 marca 2015. Pierwszym przeciwnikiem będzie Iskra Pszczyna, z którą w trzech ostatnich meczach ponieśliśmy same porażki. Liczymy, ze nasi zawodnicy na wiosnę 2015 zadadzą wreszcie kłam tej prawidłowości!