Raport z przygotowań do sezonu

Raport z przygotowań do sezonu

21 lutego 2015 Wyłączono przez Admin2

Klaruje się sytuacja kadrowa Podlesianki przezd zbliżającą się wielkimi krokami rundą rewanżową.

W minionym tygodniu parafowano umowy na pozyskanie trzech nowych zawodników. Są to:  Kamil Fus (21 lat) obrońca GKS-u Katowice,  ostatnio wypożyczony do Cyklona Rogoźnik, Rafał Kiełbowicz ( 22 lata) również obrońca, wychowanek GKS-u Katowice, który ostatnio odbudowywał formę po kontuzji kolana w Kolejarzu 24 Katowice, oraz bramkarz Pasjonata Dankowice – Paweł Sikora (20 lat).

Bliskie finalizacji są również sprawy pozyskania dwójki zawodników, którzy już wcześniej występowali w barwach Podlesianki.  Są to stoper – Łukasz Piwczyk (28 lat), który występował w zeszłej rundzie w Sparcie Katowice, oraz Adam Zając (24 lata), skrzydłowy, który po odejściu z Podlesia, występował w III-ligowej Polonii Łaziska, a ostatnio w Przemszy Siewierz.

Na początku przyszłego tygodnia włodarze chcą również dopiąć transfer bramkarza Wojciecha Tomaszewskiego (25 lat), który przez trzy ostatnie sezony bronił barw III-ligowego Górnika Wesoła. Wyjaśnić się powinna również sprawa Mateusza Rabieja, który chciałby odbudować w Podlesiance po poważnej kontuzji kolana. Zawodnik ten występował w młodzieżowych zespołach Górnika Zabrza, a później w III-ligowych LZS-ie Leśnica i Polonii Głubczyce.

Dość niespodziewanie do zespołu powrócił najlepszy strzelec naszego zespołu dwóch ostatnich sezonów  – Krzysztof Michalski. Snajper ten całą rundę jesienną leczył uraz obojczyka, a ostatnio był już praktycznie dogadany z występująca na trzecim froncie Polonią Łaziska. Życie jednak lubi nagłe zwroty i gracz mający na swoim koncie 41 bramek w 45 występach w naszych barwach, zdecydował się na powrót.

W tygodniu testowany będzie również były gracz UKS Ruch Chorzów – Bartosz Witas.

W najbliższą środę drużyna rozegra mecz sparingowy z III-ligową Polonia Łaziska. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 na boisku Kolejarza przy ul. Alfreda 1 w Katowicach – Wełnowcu.

Oprócz sparingu zawodnicy trenować będą na własnym boisku w poniedziałek i czwartek, a we wtorek udadzą się na szopienicką halę, gdzie odbędą specjalistyczny trening dla ciężarowców.

Ostatnie trzy dni tygodnia Trener Łukasz Krupa przeznaczył na odpoczynek od piłki i regenerację. Będzie to ostatnia okazja dla zawodników by nabrali siły przed finalnym okresem przygotowań zimowych i przed wszystkim przed szybko zbliżającą się inauguracją ligi.