Sparing: Podlesianka – Rozwój II 2-1 (bramki)

8 marca 2015 Wyłączono przez Admin2

W przedostatnim sparingu – drużyna Podlesianki wygrała 2-1 z rezerwami katowickiego Rozwoju. Nasi przeciwnicy występują na codzień w Klasie Okręgowej, jednak wzmocnieni byli pięcioma zawodnikami II-ligowej kadry.

Po raz pierwszy w tym roku piłkarze z Sołtysiej mieli możliwość rozegrania sparingu na naturalnej trawie na stadionie MK Katowice, na którym również od ostatniego piątku trenują.

Mecz rozgrywany był w wymiarze 2×50 min, gdyż trener Łukasz Krupa chciał przyjrzeć się jeszcze raz w większym wymiarze czasowym całej kadrze. Brakowało tylko kontuzjowanego Macieja Niesyty i chorego Krzysztofa Michalskiego.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem  a wszystkie gole padły w drugiej odsłonie gry. Najpierw zapunktowali gracze Rozwoju, kiedy w 55 minucie gola zdobył Maciej Wolny. Odpowiedź Podlesianki była natychmiastowa i niewiele później błąd środkowego obrońcy wykorzystuje Radosław Kaczmarczyk i w sytuacji sam na sam zdobywa wyrównującego gola. Decydującą bramkę zdobywa na kwadrans przed końcem Daniel Jacenik, uderzając potężnie z ostrego kąta w krótki słupek.

;

Protokół meczowy:

07.03.2015 godz. 13.00, boisku Górnika MK Katowice, ul. Boya-Żeleńskiego 96c, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – Rozwój II Katowice 2-1 (0-0)

Bramki: Kaczmarczyk, Jacenik

Skład Podlesianki: Tomaszewski, Koźniewski, Sarzała, Piwczyk, Fus, Brehmer, Bubrowski, Kaczmarczyk, Zając, Jurowicz (35’ Jacenik), B.Niesyto

Od 60 minuty gry: Bartkiewicz, Sowa, Acosta, Łoboda, Sieniawski, Krasnoshchokov, Jacenik, Kiełbowicz, Zając (75’ Jurowicz), Muszalik, Gruszczyński

Grano 2 x 50min