Próba generalna

Próba generalna

12 marca 2015 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą sobotę o godz. 11.00, drużyna Podlesianki rozegra ostatni mecz sparingowy w okresie przygotowawczym.Formę naszych zawodników sprawdzi sąsiad „zza miedzy”, czyli Górnik MK Katowice. Mecz odbędzie się na płycie głównej naszych rywali przy, ul. Boya-Żeleńskiego 96c w Katowicach-Kostuchnie.

Obie drużyny znają się doskonale. Aż 14 zawodników popularnej „Emki” grało wcześniej w barwach Podlesianki. Również Dyrektor Sportowy Górnika – Maciej Nowak był przez wiele lat trenerem Klubu z Sołtysiej, a jego podopiecznym przez dwa sezony był obecny trener MK – Robert Balcerowski.

Kilku graczy naszego Klubu również występowało w ekipie z Kostuchny. W dobrych III i IV-ligowych czasach byli to: Sebastian Bubrowski, Krzysztof Michalski, Bartosz Gruszczyński i Artur Muszalik. Epizod w barwach Górników, ale już po reaktywacji klubu, miał również Bartosz Niesyto.

Zespół trenuje na pełnych obrotach i na ostatni sparing Trener Łukasz Krupa powinien mieć już do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. Znak zapytanie widnieje jedynie przy nazwisku Macieja Niesyty, który jest jeszcze w trakcie rehabilitacji.

Do zespołu dołączył Jose „Pepe” Garcia Acosta. 21-letni Hiszpan jest wychowankiem Malagi CF, a ostatnio występował w III-ligowym Antequera CF. Rosły stoper (190 cm wzrostu) czeka obecnie tylko na przesłanie certyfikatu zawodniczego z Hiszpanii, który umożliwi zgłoszenie go do rozgrywek.

Nas początku tygodnia ogłoszona zostanie oficjalnie szeroka kadra Zespołu na rundę wiosenną sezonu 2014/2015. Przypomnijmy, że 21 marca na Stadionie Miejskim w Pszczynie nasi zawodnicy wybiegną po raz pierwszy na ligowe zmagania. Rywal Iskra Pszczyna, to przeciwnik wybitnie niewygodny, gdyż w trzech ostatnich meczach ulegliśmy kolejno: 1-5, 0-4 i 0-2. Najwyższy czas na przełamanie tego impasu!