O punkty z Fortecą!

O punkty z Fortecą!

9 kwietnia 2015 Wyłączono przez Admin2

W związku z odwołaniem meczu II kolejki z Gwarkiem Ornontowice, nasi zawodnicy po raz drugi z rzędu rozegrają spotkanie na własnym stadionie. Przeciwnikiem w najbliższa sobotę o godz. 16.00, będzie trzecia siła naszej ligi – Forteca Świerklany.

Nasi najbliżsi rywale, w związku z tym, że grają na syntetycznej murawie, dali radę rozegrać ligowy pojedynek świątecznej kolejki ligowej, w której zremisowali 1-1 z rezerwami katowickiego GKS-u.

W poprzednich wiosennych pojedynkach zremisowali 1-1 z GKS-em Radziechowy-Wieprz, oraz wygrali z Czarnymi-Góral Żywiec 1-0. Warto nadmienić, iż w zeszłą środę Forteca rozegrała również finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik, w którym uległa III-ligowemu GKS-owi Jastrzębie 0-4.

Zespół Fortecy nie uległ drastycznym zmianom przez zimę, choć z pewnością duży wpływ na filozofię gry zespołu może mieć zmiana szkoleniowa. Po bardzo udanym okresie z klubu odszedł Piotr Hauder, a zastąpił go, jako grający trener , Robert Żbikowski. 38-letni napastnik, może pochwalić się wieloma golami na poziomie I, II i III ligi, jednakże ze swoich umiejętności piłkarskich w obecnej rundzie korzysta dość oszczędnie, skupiając się raczej na kierowaniu drużyną z ławki.

Godnym następcą popularnego „Żbika” w ataku, jest Maciej Wieczorek. Wychowanek Fortecy zdobył w tym sezonie 8 goli. Warto jednak nadmienić, iż z 3 goli strzelonych przez Fortecę w bieżącej rundzie, wszystkie zdobywał właśnie Wieczorek, który dzięki trafieniom przysporzył swojemu zespołowi, aż 5 punktów.

Ważnym ogniwem zespołu z Świerklan jest niewątpliwie jej kapitan Kamil Kuczok. 24-letni pomocnik ma na swoim koncie występy w I lidze w barwach Odry Wodzisław Śląski. Doświadczenie z gry w wyższych klasach rozgrywkowym mają również Radosław Żbikowski i Damian Getler.

W dotychczasowych naszych występach z Fortecą , górą są gracze spod Rybnika, choć stan rywalizacji może się wyrównać już w najbliższa sobotę.

Pierwszy pojedynek odbył się w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014 i zakończył się zwycięstwem Podlesianki 1-0. Gola dającego pierwsze 3 punkty w historii naszych IV-ligowych występów, zdobył w 90 minucie gry, występujący obecnie w Jedności Przyszowice – Tomasz Waniek. W meczu rewanżowym na stadionie w Świerklanach, wynik się odwrócił i ulegliśmy 0-1, po golu w 76 minucie Kamila Pająka.

W rundzie jesiennej bieżącego sezonu, ulegliśmy 1-2 na boisku Fortecy. Do przerwy prowadziliśmy po golu w 15 minucie Dawida Jurowicza, jednak w drugiej części gry, gospodarze znokautowali nas w 2 minuty – katem okazał się Szymon Uliarczyk, który zdobył oba gole w 74 i 75 minucie gry.

W ekipie Podlesianki panuje bojowa atmosfera, gdyż tylko zwycięstwa mogą przybliżyć drużynę z Sołtysiej do reszty broniących się przed spadkiem drużyn. Na dzień dzisiejszy do znajdującego się oczko wyżej GKS-u Radziechowy-Wieprz tracimy 4 punkty, a do umiejscowionych w bezpiecznej strefie Czarnych-Góral Żywiec i Unii Turza Śląska, aż 7 punktów.

Za kartkę pauzuje Andrzej Sarzała, a kontuzje i inne okoliczności wykluczają  z gry Artura MuszalikaNikitę Krasnoshchokova, Marcina Łobodę i Bartosza Niesytę.