Gwarek Ornontowice – Podlesianka 1-2

Gwarek Ornontowice – Podlesianka 1-2

12 maja 2015 Wyłączono przez Admin2

W zaległym spotkaniu 17 kolejki nasz Zespół zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu z Gwarkiem Ornontowice. Fortuna toczy się kołem i chyba po raz pierwszy w tej rundzie uśmiechnęła się ona do zawodników Podlesianki.

Pierwsza część gry była pod kontrolą drużyny z Sołtysiej. Graliśmy zwarcie i rzadko dopuszczaliśmy do groźnych akcji piłkarzy Gwarka. Przewagę udokumentowaliśmy golem w 27 minucie. Najpierw centra z rzutu rożnego Bubrowskiego, trafia na głową jednego z obrońców gospodarzy, po czym spada ona wprost na nogę Adam Zająca, który potężnym wolejem ściąga pajęczynę z bramki Błażeja Byczka.

Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę mogliśmy podwyższyć wynik, jednak w kilku sytuacjach zabrakło nam zimnej krwi przy ostatnim podaniu.

Po przerwie zespół gospodarzy dokonał dwóch zmian i praktycznie od pierwszych minut objął sporą przewagę w grze. Broniliśmy się skutecznie, tylko do 55 minuty, kiedy to piłka zagrana przez Kasprzyka z rzutu wolnego trafia na głowę Marka Sikory, który przeskakuje obrońców i lokuję piłkę w naszej bramce.

Gwarek poszedł za ciosem i przez kolejne minuty ostrzeliwał niemiłosiernie naszą bramkę, lecz w kilku sytuacjach cudów w bramce dokonywał Bartkiewicz. Warto na nadmienić, że cały zespół pracował mocno w defensywie, podejmując wiele pojedynków z nieźle dysponowanymi napastnikami gości.

Ofiarność w grze defensywnej się opłaciła i jedna z niewielu kontr w drugiej odsłonie kończy się tą udaną! W doliczonym czasie gry, piłkę za linię obrony posyła Krasnoshchokov, a wychodzący w pole karne Krzysztof Michalski, wspaniałym „zewnętrzniakiem” uderza w okienko bramki Ornontowiczan.

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło dogonienie w tabeli GKS-u Radziechowy-Wieprz. Droga do utrzymania daleka i kręta, jednak dzisiejsze trzy punkty rozpaliły choć troszkę wiarę w powodzenie tej trudnej misji.

 

Raport meczowy:

Gwarek Ornontowice – Podlesianka Katowice 1:2 (0:1)

0:1 – Zając 27 minuta,

1:1 -Sikora 55 minuta,

1:2 – Michalski 90+1 minuta.

Sędzia Michał Zając (Sosnowiec). Widzów 150.

GWAREK: Byczek – Niewiedział (46. Sikora), Rajca, Tomecki, Niewiadomski – Fraś (46. Bałuszyński), Boczar, Staszowski, Kasprzyk – Leszczyński, Zdrzałek. Trener Damian GALEJA.

PODLESIANKA: Bartkiewicz – Łoboda (62. B.Niesyto), Sarzała, Piwczyk (80. Sieniawski) – Fus (67. Sowa), Zając, Kaczmarczyk, Brehmer (75. Krasnoshchokov), Bubrowski – Michalski, Jurowicz. Trener Łukasz KRUPA.

Żółte kartki: Niewiedział – Fus, Bubrowski.