Krystian Odrobiński nowym trenerem Podlesianki

Krystian Odrobiński nowym trenerem Podlesianki

6 lipca 2015 Wyłączono przez Admin2

W dniu dzisiejszym poznaliśmy nowego trenera, któremu włodarze klubu powierzyli prowadzenie zespołu Podlesianki w sezonie 2015/2016. Będzie nim Krystian Odrobiński.

33-letni Krystian Odrobiński jako zawodnik zaczynał przygodę z piłką w MOSM-ie Tychy, z którego trafił do juniorskiej drużyny Górnika Zabrze, gdzie po zdobyciu wicemistrzostwa Polski juniorów włączony został do szerokiej kadry ekstraklasowego zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika. Później występował przez dwa sezony w Walce Zabrze, by trafić w końcu do GKS-u Tychy, gdzie spędził lwią część swojej kariery piłkarskiej.

Przez 8 sezonów zaliczył w tyskim klubie 216 ligowych występów i strzelił 5 goli. Do największych sukcesów zalicza awans najpierw do II ligi, a w sezonie 2011/2012 do I ligi. Niestety nie było mu dane wystąpić na tym szczeblu rozgrywkowym, gdyż niespodziewane problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na dalsze profesjonalne uprawianie sportu.

Pracę szkoleniową zaczął również w GKS-ie Tychy. Najpierw jako członek sztabu szkoleniowego drużyny rezerw, a następnie w I lidze, jako asystent trenera Jana Żurka, a później Przemysława Cecherza.

Pierwszą samodzielną pracę podjął zimą 2015 przejmując IV-ligowy GTS Bojszowy. Misję utrzymania bojszowian na tym szczeblu rozgrywkowym wykonał bez zarzutu, zajmując z drużyną bezpieczne 11 miejsce w tabeli.

Trener Odrobiński tak podsumował dzisiejsze spotkanie:

„Bardzo się cieszę, że tak szybko i konkretnie przebiegły rozmowy z osobami zarządzającymi klubem. Dziękuję za dany mi kredyt zaufania i mam nadzieję że tak samo szybko i konkretnie znajdę język z drużyną. Miałem okazję grać bezpośredni mecz w przedostatniej kolejce prowadząc jeszcze Bojszowy z drużyną Podlesianki i uważam że potencjał w tej drużynie jest. Wszystko jednak zależy ilu chłopaków zdecyduje się odejść do innych klubów a ilu pozostać i stworzyć zgrany kolektyw walczący o górną połówkę tabeli czego życzę działaczom, zawodnikom i sobie.”

Przypomnijmy, iż pierwszy trening zaplanowany jest na 13 lipca i wtedy też zawodnikom zostanie przedstawiony ich nowy przełożony.

Trzymamy kciuki by przygoda z Podlesianką trwała dla nowego trenera jak najdłużej i była okraszona wieloma sukcesami!  

odro2

 

źródło zdjęć: www.sportowasilesia.com, autor Dorota Dusik