Rozpoczynamy okres sparingowy

Rozpoczynamy okres sparingowy

21 lipca 2015 Wyłączono przez Admin2

W najbliższa środę o godz. 18.00 dojdzie na stadionie przy ul. Sołtysiej do ciekawego pojedynku pomiędzy naszym zespołem a Przemszą Siewierz.

Drużyna z Siewierza oparta jest większości na zawodnikach z Katowic, z których kilku miało już w swoim CV przygodę z Podlesianką. W zakończonym awansem do IV ligi sezonie, w siewierskim klubie występowali nasi byli gracze – Kamil Szostek, Łukasz Kut, Krzysztof Renner i Piotr Wolan, natomiast w bieżącym okresie przygotowawczym do gry w barwach Przemszy aspirują jeszcze Krzysztof Michalski i Maciej Niesyto.

Nowy Trener Podlesianki – Krystian Odrobiński, miał w zeszłym tygodniu spory ból głowy, gdyż część doświadczonych zawodników przebywała jeszcze na urlopach. Przygotowania musiały iść jednak swoim torem, bez względu na sytuację kadrową. Niemniej jednak w tym tygodniu do jego dyspozycji powinni już być nieobecni wcześniej – Adam Zając, Marcin Łoboda , Mateusz Sowa i Łukasz Piwczyk. Do gry awizowanych jest również kliku nowych zawodników oraz wracający do gry po przerwie bracia Dawid i Karol Jakubczykowie.

W zeszłą sobotę Trener Odrobiński miał możliwość przejrzeć kadrę pod kątem zawodników młodzieżowych, którzy zakończyli właśnie wiek juniora. W sparingu z Orłem Mokre młodzi piłkarze Podlesianki wzmocnieni trzema starszymi zawodnikami ulegli dość znacznie zawodnikom mikołowskiego klubu, jednak dla większości było to dopiero pierwsze przetarcie w seniorskiej piłce. Mimo tego liczymy, iż przynajmniej dwóch kolejnych wychowanków uda się wprowadzić do kadry meczowej na rozgrywki ligowe.

 

zdjęcie:Rafał Sacha/www.regionalnapilka.pl