Pucharowy wtorek na Sołtysiej

Pucharowy wtorek na Sołtysiej

16 sierpnia 2015 Wyłączono przez Admin2

Piłkarzom Podlesianki nie zostało wiele czasu na rozmyślanie o sobotniej porażce z Rozwojem, gdyż już w najbliższy wtorek na nasz stadion zawita BKS Sparta Katowice, z którą zmierzymy się w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice.

Nasi pucharowi rywale to zespół, z którym rywalizować również będziemy w rozgrywkach ligowych, jednak historia wzajemnych pojedynków w ostatnich latach jest raczej skąpa. Ostatni raz w pojedynku o punkty oba zespoły spotkały się w Klasie A w sezonie 1999/2000, a bliższy naszej pamięci jest mecz Pucharu Polski z sezonu 2010/2011, kiedy rozgromiliśmy na własnym boisku Spartę 5-0.

Trzech obecnych zawodników BKS-u przywdziewało kiedyś barwy Podlesianki – jest to bramkarz Adrian Wajs oraz Artur Szymik i Sebastian Kawulka.

W kadrze Sparty znajduje się również dwóch bardziej znanych w lokalnej piłce zawodników  – były gracz Rozwoju Katowice – Łukasz Sudoł, oraz 43-letni weteran -Grzegorz Kania, który przez wiele lat był filarem defensywy III-ligowego Górnika MK Katowice.

Pomimo, iż oba zespoły z pewnością na pierwszym miejsce stawiają rozgrywki ligowe, to miano derbów z pewnością wyzwoli wśród zawodników dużą mobilizację.

Trener Krystian Odrobiński miał dotychczas do zawodników Podlesianki duże pretensje o małą liczbę stwarzanych sytuacji podbramkowych, a pucharowy pojedynek z pewnością będzie idealnym momentem do przełamania się w tej kwestii.

Potencjał w zespole jest duży, jednak początek sezonu trochę osłabił morale zawodników. Wpleciony w  tygodniowy mikrocykl mecz ze Spartą, będzie idealną okazją by przećwiczyć warianty ofensywne na zbliżający się wielkimi krokami mecz ligowy z AKS-em Mikołów.

Nadmieńmy, iż największym sukcesem pucharowym w historii Klubu, było dwukrotne dojście do półfinały tych rozgrywek w sezonie 2005/2006 i 2006/2007. Oto wyniki:

2005/2006

II runda – Ruch II Chorzów – Podlesianka 1-3

III runda – Podlesianka – Slavia Ruda Śl. 2-0

IV runda – Stal Brzezinka – Podlesianka 2-5

1/2 finał – Grunwald Halemba – Podlesianka 4-1

2006/2007

II runda – Pogoń Nowy Bytom – Podlesianka 1-3

III runda – Orzeł Mokre – Podlesianka 2-3

IV runda – Podlesianka – Slavia Ruda Śl. 1-0

V runda – wolny los

1/2 finał – GKS Katowice – Podlesianka 5-0

 

LGKS 38 Podlesianka – Sparta Katowice

I runda Pucharu Polski / Podokręg Katowice
Wtorek, 18 sierpnia 2015, godz. 17.30, Stadion Podlesianki