Hokejowo w Pucharze. Podlesianka – Sparta Katowice 5-3

Hokejowo w Pucharze. Podlesianka – Sparta Katowice 5-3

19 sierpnia 2015 Wyłączono przez Admin2

Kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć pucharowy pojedynek Podlesianki ze Spartą Katowice, z pewnością nie żałowali, gdyż na stadionie przy Sołtysiej padło aż 8 goli!

Pierwsza połowa to absolutna dominacja naszego zespołu, który wysokim pressingiem zamknął piłkarzy Sparty na własnej połowie, a momentami wręcz na ich polu karnym. Agresywna gra opłaciła się, gdyż szybko udokumentowaliśmy przewagę, nie tylko w posiadaniu piłki, ale również w grze ofensywnej.  Wynik spotkania otworzył Adam Zając, który w 14 minucie, zamknął doskonałe dośrodkowanie Bartosza Gruszczyńskiego.

Dziesięć minut później na strzał z dystansu zdecydował się Sebastian Bubrowski, a piłka po raz drugi wpadła do siatki. Szybko wyprowadzamy kolejny cios – w 37 minucie podanie Bubrowskiego przejmuje Adam Zając i mocnym strzałem z pola karnego pokonuje Damiana Łacha.

Kiedy wydawało się, że goście nie podniosą się po nokaucie, strata piłki w naszym polu karnym kończy się zupełnie niepotrzebnym rzutem karnym, którego pewnym egzekutorem jest Łukasz Todorski.

Niestety na początek drugiej połowy nasz zespół zupełnie nie wszedł w mecz i 50 minucie Łukasz Todorski zdobywa kontaktowego gola.

Wprowadzony w przerwie Bartosz Niesyto w 52 minucie ponownie wyprowadza nas na dwubramkowe prowadzenie, ładnie finalizując akcję prawą stroną.

Nie załamało to jednak Spartan, którzy po 2 minutach znowu kontaktują. Tym razem zdobywcą gola jest aktywny na prawej stronie boiska Damian Czapliński.

Po niespodziewanym zrywie gości udaje się nam w końcu opanować sytuację na boisku i ostatnie 30 minut wracamy już do swojej gry, nie dopuszczając więcej do groźnych sytuacji po własną bramką. Kropkę nad „i” stawiamy w 85 minucie – najpierw Rafał Dąbrowski mocno zamieszał w polu karnym, podał do Karola Jakubczyka, ten do do Pawła Hajduka, który efektownym strzałem z półobrotu pokonuje bramkarza.

Mecz w naszym wykonaniu miał dwie odsłony – dobrą i trochę gorszą, jednak widać iż zawodnicy mocno wzięli sobie do serca słowa Trenera Krystiana Odrobińskiego, który apelował o stwarzanie większej ilość sytuacji bramkowych. Mimo, iż skuteczność nie była jeszcze na najwyższym poziomie, to 5 strzelonych goli z pewnością jest optymistycznym prognostykiem przed arcytrudnym pojedynkiem z AKS-em Mikołów.


Protokół meczowy

I runda Pucharu Polski / Podokręg Katowice

Wtorek, 18 sierpnia, godz. 17.30, Stadion Podlesianka

LGKS 38 Podlesianka – Sparta Katowice 5-3 (3-1)

1-0 Zając (14 min.)

2-0 Bubrowski (24 min.)

3-0 Zając (37 min.)

3-1 Todorski (42 min) – karny

3-2 Todorski (50 min.)

4-2 Niesyto (52 min.)

4-3 Czapliński (55 min.)

5-3 Hajduk (85 min.)

Sędziował: Majcher Grzegorz (Katowice), widzów: 100

Podlesianka: Bartkiewicz – Abramczyk (70’ K.Jakubczyk), Piwczyk, Renner, Łoboda (46’ Niesyto) – Zając, Brehmer, Bubrowski (46’ Hajduk), Oślislok (65’ Sarzała), Gruszczyński – Dąbrowski. Trener Krystian Odrobiński

Rezerwa: Tomaszewski, Strzoda, Gawin

Sparta: Łach (46’ Weber) – Wysokiński, Jajo (46’ Michalski), Kluczyński, Piórek (70’ Szymik) – Rybak, Czapliński, Sudoł, Kawulka (46’ Zawartka), Todorski – Kamiński. Trener Sebastian Gzyl

Rezerwa: Imiołek, Jas, Jezierski