Koniec pucharowej przygody. Podlesianka – Siemianowiczanka 1-2

8 września 2015 Wyłączono przez Admin2

W pucharowym pojedynku II rundy nasz zespól uległ MKS-owi Siemianowiczanka 1-2 i odpadł z dalszej rywalizacji. Jest to trzecia edycja z rzędu, w której nie udaje nam się przebrnąć drugiego szczebla pucharowej drabinki.

Trener Krystian Odrobiński dokonał kilku roszad w stosunku do ostatniego meczu, tak by większość zawodników z  kadry miała możliwość zaliczenia odpowiedniej liczby minut na boisku. Brakowało natomiast  kontuzjowanych Marcina Strzody i Karola Jakubczyka.

Początek spotkania był pod kontrolą naszego zespołu, jednak z biegiem czas gra się wyrównała i toczyła głownie w środku pola.

W 17 minucie gry w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym gości, bramkę zdobywa Daniel Siejak. Po kwadransie gry odpowiadamy wyrównującym golem. Z okolic 18 metra mierzonym strzałem z rzutu wolnego bramkę zdobywa Bartosz Gruszczyński. Po dość nieciekawej końcówce oba zespoły zeszły na przerwę z wynikiem 1-1.

Po zmianie stron gra mocno się otworzyła i oba zespoły stworzyły sobie kilka naprawdę niezłych okazji bramkowych. Najlepszej okazji dla wyjście na prowadzenie dla Podlesia nie wykorzystał Łukasz Piwczyk, którego strzał z rzutu karnego świetnie wyłapał Damian Gieracz.  Doskonałe okazje mieli również Adam Zając, którego strzał z pustej bramki wybił obrońca i Rafał Dąbrowski, który z bliskiej odległości strzelił niecelnie głową.

Siemianowice również groźnie atakowały, jednak trzykrotnie dobrymi interwencjami utracie bramki zapobiegał Bartkiewicz.

W ostatniej minucie gry błąd Piwczczyka wykorzystuje Marcin Cuber  i mijając bramkarza uderza piłkę  do pustej bramki dając zwycięstwo zespołowi z Siemianowic.