Przed meczem z Unią Bieruń Stary

Przed meczem z Unią Bieruń Stary

11 września 2015 Wyłączono przez Admin2

W sobotę czeka nas kolejny ligowy pojedynek rozgrywany na stadionie w Podlesiu. W ramach VI kolejki Klasy Okręgowej nasz zespół podejmie Unię Bieruń Stary.

Drużyna prowadzona przez trenera Wiesława Świdra z 7 punktami zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli. Grę Unii w tym sezonie ciężko zdefiniować, gdyż efektowne zwycięstwa np. 4-1 z Sokołem Wola, przeplatają z mocnymi wpadkami takim jak 0-4 z Goczałkowicami czy 0-6 z Rozwojem II Katowice. W ostatniej kolejce zremisowali bezbramkowo z Górnikiem 09 Mysłowice.

Najlepszym strzelcem zespołu z Bierunia jest obecnie młodzieżowiec Mateusz Matejko, który zdobył dla swojej drużyny 3 bramki (wszystkie w pierwszej kolejce w meczu z Wolą). W ich składzie występuje również znany z występów przy Sołtysiej – Józef Gębczyk oraz brat naszego zawodnika Adama Sieniawskiego – Tomasz.

Oba zespoły, mimo iż wielokrotnie rywalizowały ze sobą w meczach sparingowych, po raz ostatni w oficjalnym spotkaniu spotkały się w sezonie 1991/1992 w Klasie Okręgowej.

Nasz zespół w miniony wtorek odpadł z tegorocznej edycji Pucharu Polski, w związku z czym zawodnicy mogą się już tylko skupić na występach ligowych. Liczymy, iż zespołowi uda się podtrzymać dobrą passę i przede wszystkim zagrać na podobnym poziomie wolicjonalnym, jak w ostatnim ligowym pojedynku z Unią Kosztowy.

W związku z tym, iż ilość młodzieżowców w szerokiej kadrze delikatnie się uszczupliła, do rozgrywek zgłoszony został jako wolny zawodnik były napastnik Ruchu Chorzów – Bartosz Witas (r.95). Gracz ten występował ostatnio w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Do treningów z pierwszym zespołem zaproszony został również wyróżniający się zawodnik zespołu rezerw – Paweł Beczała (r.98)

LGKS 38 Podlesianka – Unia Bieruń Stary
6 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 12 września 2015, godz. 16.00, Stadion Podlesianki
Sędziuje: Sebastian Balon (Rybnik)