Hasło na sobotę: Bij lidera!

Hasło na sobotę: Bij lidera!

17 września 2015 Wyłączono przez Admin2

W najbliższa sobotę zawodników Podlesianki czeka naprawdę poważny sprawdzian, gdyż w ramach VII kolejki ligowej zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z liderem tabeli – MKS-em Lędziny.

Drużyna z Lędziny prowadzona przez Sebastiana Idczaka, zdobyła dotychczas 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis) przy imponującym bilansie bramkowym 14-1. Łupem bramkowym podzieliło się tylko trzech zawodników. Po 6 bramek zdobyli Mariusz Śliwa i Norbert Stworzyjan, a 2 dorzucił doświadczony stoper Kamil Uniejewski.

Mimo, iż faworytem spotkania jest zespół z Lędzin, to Podlesianka na pewno nie stoi na straconej pozycji. W ostatnich miesiącach rywalizowaliśmy jak równy z równym z zespołami pokroju LKS-u Bełk, Szczakowianki Jaworzno czy innymi zespołami z czołówki IV-ligi, także nikomu z zawodników noga w Lędzinach nie powinna zadrżeć.

Z pewnością dużym osłabieniem będzie brak pauzującego za kartki Sebastiana Bubrowskiego, natomiast do dyspozycji Trenera Odrobińskiego będzie już Rafał Dąbrowski, którego brakowało w meczu z Bieruniem.

Oba zespoły po raz ostatni w ligowym spotkaniu zmierzyły się dawno temu, bo w sezonie 1991/1992. Zespół Podlesianki żegnał wtedy Ligę Okręgową spadając do A-Klasy, a ówczesny Górnik Lędziny wędrował w przeciwnym kierunku, czyli do IV-ligi. W późniejszych latach obie ekipy spotykały się tylko przy okazji przedsezonowych sparingów. Ostatni taki pojedynek obył się w lipcu 2014, kiedy ograliśmy Lędzinian 4-2.

Obecnie oba zespoły mają za sobą serie trzech wygranych meczów, co gwarantuje w sobotnie popołudnie naprawdę duże emocje.

Liczymy, iż powolutku odzyskujący zaufanie swoich kibiców zawodnicy, skuszą wagą spotkania i ostatnimi wynikami do licznego wyjazdu sympatyków Podlesianki do Lędzin.

MKS Lędziny – LGKS 38 Podlesianka
7 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 20 września 2015, godz. 16.00, Lędziny, ul. Stadionowa 1
Sędziuje: Marek Serwaczek (Zabrze)

 

foto: www.sportslaski.eu/aut. Agata Dworczak