Wicelider pokonany! Pogoń Imielin – Podlesianka 2-3

4 października 2015 Wyłączono przez Admin2

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli nasi zawodnicy. Tym razem w IX kolejce ligowej ograli oni na wyjeździe niepokonany do tej pory zespół Pogoni Imielin 2-3.

Pierwszy kwadrans był wyrównany i nie zaznaczyła się przewaga żadnego z zespołów. Niestety w 17 minucie gry zupełnie niegroźna sytuacja kończy się bramką dla Pogoni. Długa crossowa piłka Niewiedziała powoduje nieporozumienie obrońcy z naszym bramkarzem, a Sebastian Rzepa wykorzystuje niespodziankę i lobuje z 16 metra mocno wysuniętego Bartkiewicza, zdobywając pierwszą bramkę meczu.

Po stracie gola w grę Podlesianki wdarła się niepotrzebna nerwowość, przez co gracze Pogoni mocno dominowali w posiadaniu piłki. Na szczęście dość szybko udaje nam się wyrównać, co ewidentnie podcięło skrzydła rozkręcającym się gospodarzom. Marcin Łoboda obsługuje długim podaniem Dawida Jurowicza, który wyprzedza pilnującego go Polarza i ładnym strzałem od słupka pokonuje bramkarza.

Tuż przed zmianą stron groźną akcje zainicjowali gospodarze, jednak na nasze szczęście strzał Niewiedziała z bramki wślizgiem wybija Łoboda.

Po przerwie Podlesianka grała już zupełnie inaczej, przypominając sobie swoje najlepsze mecze z poprzednich kolejek. Dużo było walki i przede wszystkich sporo więcej gry „do przodu”.

Od początku nękaliśmy Imielin akcjami ze skrzydeł i przynajmniej kilkukrotnie kotłowało się przy bramce Tworuszki, jednak kilku naprawdę dobrych dośrodkowań z zarówno z prawej jak i lewej strony nie udało się zawodnikom Podlesianki zamienić na bramki. Jednak, co się odwlecze, to nie uciecze i w 61 minucie gracze z Sołtysiej dokumentują swoją przewagę golem. Długie zagranie Łobody ładnie zbiera w polu karnym Dąbrowski i zagrywa do wbiegającego Adama Zająca, który mocnym strzałem pokonuje Tworuszkę.

Szczęcie uśmiechnęło się do nas przy jednej z nielicznych akcji miejscowych w 75 minucie. Wojtaszak zagrywa wzdłuż bramki, a Niewiedział kieruje ją w stronę naszej bramki, jednak piłka o centymetry mija dalszy słupek.

Kilka chwil później wracamy na właściwe tory i po raz trzeci lokujemy piłkę w bramce Imielina po bardzo ładnej akcji zespołowej. Brehmer uruchamia Jurowicza, ten podaje na obieg do Zająca, który dogrywa wzdłuż bramki ponownie do Jurowicza, któremu strzał do pustej bramki ułatwia kiks Łuckiego.

Gospodarze nabierają nadziei w 88 minucie, kiedy dośrodkowanie Wojtaszaka na bramkę zamienia Andrzej Malina. Na szczęcie nasza obrona stanęła na wysokości zadania i z dużą determinacją i poświęceniem zapobiegała grożnym akcją.  W samej końcówce powinniśmy jeszcze podwyższyć prowadzenie, lecz w sytuacji dwa na jeden z bramkarzem dogranie Bubrowskiego minimalnie „spalił” Dąbrowski.

Po końcowym gwizdku do kuriozalnej sytuacji z udziałem sędziego głównego, który bez żadnej przyczyny wskazał czerwoną kartkę kapitanowi drużyny Dawidowi Brehmerowi. W związku z tym iż skandaliczne zachowanie sędziego Kamila Budnego zostało zarejestrowane na video, klub odwoła się do Wydziału Dyscypliny.