Remisowe derby: Podlesianka – Sparta Katowice 1-1

24 października 2015 Wyłączono przez Admin2

W XII kolejce ligowej nasz zespół zremisował na własnym stadionie ze Spartą Katowice 1-1. W kontekście walki o czołowe lokaty, ten wynik z pewnością jest dużym rozczarowaniem, jednak patrząc na wydarzenia boiskowe trzeba umieć uszanować zdobyty punkt.

Do pierwszej groźniej sytuacji doszli goście, którzy już w 3 minucie zaskoczyli naszą defensywę i po ładnej „klepce” – Sudoł w sytuacji sam na sam strzelił nad bramką. Kilka minut później powinno już być 1-0 dla Podlesianki. Ostre dośrodkowanie Jurowicza ręką przecina Markowski i sędzia bez wahania gwiżdże karnego. Niestety intencje Adama Zająca wyczuwa Łach i pewnie broni „jedenastkę”.

Wydawało się, że w dalszym ciągu inicjatywa będzie po naszej stronie, jednak w przeciągu 10 minut Dawid Jurowicz otrzymuje dwie żółte kartki i od 23 minut zmuszeni jesteśmy grać w dziesiątkę. Szczególnie drugi faul Jurowicza budzi duże kontrowersje, gdyż wydawało się, iż „Juri” nie tylko nie zasłużył na drugi kartonik, ale wręcz w ogóle nie faulował w tej sytuacji.

Po wspomnianym wydarzeniu goście zwierzyli swoje szanse i mocno naparli na naszą defensywę. O ile w dwóch sytuacjach pomogło nam „aluminium” naszej bramki, to w 33 minucie Sparta wyszła już na prowadzenie. Podanie Kamińskiego trafia do Szepietowskiego, który gubi kryjących go obrońców i otwiera wynik spotkania.

Po przerwie goście nie poszli za ciosem, a mimo gry w osłabieniu, zdecydowanie lepiej zaczęła grać nasza drużyna. Szybko też wyrównaliśmy. W 50 minucie piłkę w pole karne wstrzeliwuje Bubrowski, głowa zgrywa ją wzdłuż bramki Renner, a formalności dopełnia Rafał Dąbrowski, który z najbliższej odległości pakuje piłkę głową do bramki.

Najbardziej żal ostatnich 10 minutach, gdzie goście robili wszystko by spotkanie dobiegło już końca, a Podlesianka stworzyła kilka wyśmienitych okazji ostro napierając na rywali. Dwukrotnie piłkę meczową miał Dąbrowski, jednak w obu przypadkach nie potrafił opanować piłki. Szansę miał również Sarzała po rzucie rożnym, oraz Bubrowski, którem tuż przed oddaniem strzału piłkę zdążył wybić obrońca.