Daniel Kaczor o rundzie jesiennej

Daniel Kaczor o rundzie jesiennej

26 października 2015 Wyłączono przez Admin2

Reaktywacja rezerw katowickiej Podlesianki okazała się strzałem w „dziesiątkę”. Zespół stworzony praktycznie z marszu na bazie zawodników grup młodzieżowych naszego klubu,  radzi sobie w seniorskiej piłce bardzo dobrze. Młodzi zawodnicy okrzepli i wielu z nich zaczyna powoli pukać do drzwi Pierwszego Zespołu, występującego Klasie Okręgowej. Przedstawiamy podsumowanie Trenera Daniela Kaczora, po zakończonej rundzie jesiennej:

„Na początku chciałbym podziękować drużynie za całą rundę oraz zarządowi klubu za możliwość pracy w Podlesiance. Organizacyjnie moim zdaniem klub stoi na zdecydowanie wyższym poziomie niż ligi, w których występuje.

To była ciężka jesień wystartowaliśmy na początku sierpnia nie wiedząc, co nasz czeka, jak liczebny będzie nasz zespół i na co nas będzie stać. Nie było tradycyjnego okresu przygotowawczego a mecze rozgrywaliśmy „z marszu” – w pierwszym sparingu nie znałem nawet jeszcze imion chłopaków nie mówiąc już o pozycjach, na jakich przeważnie występowali. Okazało się, że chyba nie jest tak źle.

Na treningi regularnie uczęszczało kilkunastu zawodników a piłkarsko jak się okazało mamy jeden z najsilniejszych składów w tej klasie rozrywkowej. Dodatkowo nasz atut to wiek zawodników. W większości meczów najstarszym graczem w naszej drużynie był dziewiętnastolatek. Drużyna jest bardzo ambitna i nie ma nieobecności na treningach z błahych powodów czy trenowania „na pół gwizdka”.

Podsumowując rozgrywki przegraliśmy jedno spotkanie z KP Katowice, w którym wcale nie byliśmy drużyną słabszą (zmarnowanych wiele okazji bramkowych z rzutem karnym na czele), zanotowaliśmy 4 remisy i tyle samo zwycięstw. Obecnie plasujemy się na 3 miejscu tracąc do lidera 3 punkty, co jest dobrą pozycją wyjściową na rundę wiosenną. Poprawiając skuteczność i pracując nad taktyką gry w obronie jesteśmy w stanie zostać najlepszą drużyną B klasy po rundzie wiosennej. Dodatkowo do kadry dołączą trenujący z nami zawodnicy, którzy skończą 16 lat.

Na pochwałę po pierwszej rundzie najbardziej zasłużyli kapitan Przemek Andrejczyk, Kamil Stompor, Szymon Ryszka i Daniel Machlarz.

W imieniu drużyny zapraszam wszystkich kibiców na nasze mecze a niezdecydowanych zawodników, którzy chcieliby dołączyć do kadry Podlesianki, na treningi.”

 

Poniżej przedstawiamy zestawienie statystyczne wszystkich zawodników występujących w rundzie jesiennej:

statystyki b -klasa