O spokojniejszą zimę

O spokojniejszą zimę

12 listopada 2015 Wyłączono przez Admin2

Przed ostatnim meczem tego roku, wiemy, iż plan na tę rundę udało się wykonać tylko połowicznie, gdyż zespół może zając maksymalnie 7 miejsce po rundzie jesiennej.

Na nasze szczęście straty do czołówki nie są wielkie, gdyż praktycznie cała góra tabeli solidarnie odbiera sobie punkty, a przypadki, w których „Dawid bije Goliata” nie dotyczą tylko naszego zespołu. Najświeższym tego przykładem było rozgromienie aspirującego do IV ligi Wyzwolenia Chorzów przez ostatniego w tabeli Piasta Nowy Bieruń aż 4-1.

Oczywiście by nasze kalkulacje były rzeczywiste i by jakiekolwiek wzmacnianie zespołu w zimę miało sens, ostatni mecz roku 2015 musimy po prostu zagrać na maksymalnych obrotach i przede wszystkim jak najszybciej zapomnieć o 3 ostatnich występach, którym zupełnie zmieniliśmy odbiór tej rundy przez naszych sympatyków.

W XV kolejce jedziemy do Woli, gdzie podejmie nas przedostatni w tabeli Sokół. Oczywiście pozycja w tabeli naszych najbliższych rywali nie powinna utwierdzać w przekonaniu, iż dla Podlesianki będzie to łatwa przeprawa. W bieżącej rundzie w pojedynkach z zespołami, które zajmują miejsca od dziewiątego w dół – na 21 możliwych punktów zdobyliśmy ich tylko 10.

W pewnym momencie coś się zacięło w naszym zespole i to akurat w czasie, kiedy włączenie się do ścisłej czołówki było bardzo realne.

Nic jeszcze nie jest straconego, gdyż dobrze przepracowana zima i nieliczne, ale wartościowe wzmocnienia mogą spowodować, iż na wiosnę szybko uda się zniwelować straty. Dlatego mimo kilku ubytków kartkowych i kontuzji, musimy zrobić wszystko by z Woli wywieźć trzy punkty.

LKS Sokół Wola – LGKS 38 Podlesianka
15 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 14 listopada 2015, godz. 13.00, Wola, ul. Pszczyńska 7
Sędziuje: Mateusz Patla (Rybnik)

 

foto: www.sportslaski.eu/aut. Agata Dworczak