Sparing: GKS II Tychy – Podlesianka 3-3

Sparing: GKS II Tychy – Podlesianka 3-3

13 lutego 2016 Wyłączono przez Admin2

Na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu ligowego gracze Podlesianki rozegrali czwarty zimowy sparing. Rywal był niezwykle wymagający, gdyż przyszło nam się zmierzyć z bezpośrednim zapleczem pierwszego zespołu GKS-u Tychy, czyli IV-ligowymi rezerwami.

W dalszym ciągu nie oszczędzają nas kontuzje i dlatego po raz kolejny nie mogliśmy wystąpić w optymalnym składzie personalnym. Brakowało leczących urazy – Gruszczyńskiego, Łobody, Jurowicza, Rennera  oraz zwalniających się z przyczyn zawodowych – Tomaszewskiego, Sowy, Sieniawskiego i Krupińskiego.

Po raz pierwszy w naszych barwach wystąpił nowy napastnik. Rolę „dziewiątki” pełnić będzie w ekipie Trenera Odrobińskiego 32-letni Tadeusz Tyc. Zawodnik ten ma duże doświadczenie z gry na szczeblu centralnym ( I i II liga), gdyż występował m.in. w takich klubach jak Flota Świnoujście, Zagłębiu Sosnowiec  czy Rozwoju Katowice. W barwach Odry Opole, której jest wychowankiem, w sezonie 2011/2012 został natomiast królem strzelców III ligi opolsko-śląskiej.

W pierwszej części gry bramki strzegł Patryk Nowakowski, który trenuje na co dzień z rezerwami naszego klubu.

Jeżeli chodzi o przebieg meczu, to spotkanie było emocjonujące i oba zespoły stoczyły naprawdę zacięty i wyrównany pojedynek. Sytuacji bramkowych nie brakowało, zwłaszcza ze strony naszych zawodników, którzy oprócz trzech goli stworzyli jeszcze 3-4 dogodne okazje. Martwi trochę, iż bramki zdobyte przez tyskich zawodników były zdecydowanie do uniknięcia i wyniknęły z błędów nad którymi, ciągle trzeba pracować na treningach.

Ważnym podkreślenia jest fakt, iż dwukrotnie gracze Podlesianki wychodzili z trudnej sytuacji, najpierw wyrównując stan meczu z 0-2 na 2-2 a później z 2-3 na 3-3.

Pierwszego gola zdobył  Tadeusz Tyc, strzelając głową po rzucie rożnym Sebastiana Bubrowskiego. Kolejne dwie bramki wypracował Adam Zając, obsługując dośrodkowaniami najpierw Sebastiana Żebrowskiego, który strzelił na 2-3 oraz w samej końcówce meczu Bartosza Witasa, którego trafienie ustaliło wynik meczu.

Z przyczyn od nas niezależnych wypadł przyszłotygodniowy sobotni sparing z ZET Tychy, w związku z czym jesteśmy w trakcie poszukiwań nowego rywala. Jeżeli nie uda się znaleźć zespołu chętnego do gry, zawodnicy rozegrają grę wewnętrzną.

Natomiast już w najbliższą środę rozegramy kolejny sparing, gdzie naszym rywalem będzie drużyna Śląska Świętochłowice. Spotkanie odbędzie się na boisku w Katowicach – Kostuchnie o godz. 18.00.

 

Protokół meczowy:

Sparing zimowy nr 4

Sobota, 13 lutego 2016, godzina 16.30, boisko treningowe GKS Tychy ul. Edukacji 7

GKS II Tychy – LGKS 38 Podlesianka 3-3 (2-1)

Bramki: Tyc, Żebrowski, Witas

Skład: Nowakowski – Oślislok, Sarzała, Piwczyk, Kut – Witas, Brehmer, Bubrowski, Rawicki, Zając – Tyc

W drugiej połowie wystąpili: Wolan, Buda, Żebrowski