Bilans okienka transferowego

Bilans okienka transferowego

17 marca 2016 Wyłączono przez Admin2

Ruch transferowy w zimowym okienku nie był przesadnie duży w naszym klubie, zwłaszcza w stosunku do lat ubiegłych, gdzie zazwyczaj działo się sporo.

Jeżeli chodzi o ubytki, to trzeba podzielić je na dwa aspekty – w trakcie trwanie rozgrywek, podczas której z gry zrezygnowało sporo młodych zawodników – Kempa, Gawin, Strzoda, Beczała, Bartkiewicz czy z przyczyn zawodowych Bartosz Niesyto.

Natomiast typowe ubytki po sezonie nie są dla zespołu dotkliwe, bo dotyczą one Rafała Dąbrowskiego, któremu mimo bardzo ambitnej postawy w  meczach nie udało się do końca spełnić oczekiwań, jako klasycznego łowcy goli oraz Rafała Kiełbowicza, który w zeszłej rundzie tylko czterokrotnie znalazł się na boisku w meczu ligowym. Popularny „Kiełbo” w poszukiwaniu większej liczby minut na boisku trafił do zespołu Górnika Wesoła, natomiast „Dombek”  zasilił ligowego rywala – Ogrodnika Cielmice.

Dużą stratą, jeżeli chodzi o zasób młodzieżowców, z pewnością będzie absencja Bartosza Abramczyka. Ten młody obiecujący obrońca zerwał po zakończeniu rundy więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go w oczekiwaniu na operację długi okres bez uprawiania sportu.

Jeżeli chodzi o nowe twarze wśród graczy z Sołtysiej, to te określenie ściśle rzecz biorąc może być użyte tylko do jednego zawodnika. Pozostali, to gracze, którzy podczas swojej kariery mieli już możliwość gry w naszych barwach.

Najbardziej rozpoznawalnym wśród naszych nabytków jest 32-letni napastnik Tadeusz Tyc. Gracz ten występował na boiskach I, II i III-ligi i łącznie zdobył na tych poziomach 83 gole. W sezonie 2011/2012 został królem strzelców III ligi w barwach Odry Opole. Pełny profil tego zawodnika na portalu 90minut odstępy <tutaj>

TYC1                                                   foto: www.rozwoj.info.pl

Za obsadę bramki i rywalizację z Wojciechem Tomaszewskim odpowiedzialny będzie 26-letni Piotr Wolan. Bramkarz ten występował już w naszych barwach w sezonie 2012/2013, w którym świętowaliśmy historyczny awans do IV ligi. Później przeszedł do zespołu Przemszy Siewierz, z którym udało mu się powtórzyć w zeszłym roku ten wyczyn i wywalczyć promocję na czwarty szczebel rozgrywek.

Wolan-640x360                              foto:www.przemsza-siewierz.pl

Kolejny powrót i kolejny zawodnik, który uzyskał awans z Przemszą Siewierz do IV ligi to Łukasz Kut (22 lata). Popularny „Kucik” to skrzydłowy, który największe sukcesy odnosił w Rozwoju Katowice. Najpierw zdobył brązowy medal na Mistrzostwa Polski Juniorów w 2011 roku, a później zaliczył kilkanaście występów w seniorskim zespole na poziomie III i II ligi. W naszych barwach wystąpił w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014 (IV liga)

dirk kut                                           foto: www.gieksiarze.pl

Niespodziewany powrót do naszych barw zaliczył również najstarszy w wymienionych zawodników mianowicie Sebastian Żebrowski. Gracz ten występował w Podlesiance do roku 2002, kiedy jego karierę przerwała poważna kontuzja kolana. Do piłki wrócił po kilku latach zdobywając ostatnio awans do Klasy A z Kamionką Mikołów.

SONY DSC                                           foto: www.sportslaki.eu

Kadrę Podlesianki zasilili również zdolni zawodnicy młodzieżowi. Bardzo dobrze wkomponował się w zespół 16-letni Mateusz Rawicki, który na boisku pełni rolę ofensywnego pomocnika. Próbkę możliwości dał już w sparingu z IV-ligowym MKS Myszków, gdzie fantastycznym strzałem zza pola karnego zdobył swoją pierwszą, choć póki co nieoficjalną, bramkę w seniorskiej piłce.

SONY DSC                              foto:www.sportslaski.eu

Również w środku pola występuje Maciej Krupiński (18 lat). Zawodnik ten występował w zeszłej rundzie w rezerwach naszego klubu, gdzie zwrócił na siebie uwagę szkoleniowca pierwszego zespołu.

SONY DSC                                              foto: www.sportslaski.eu

Ostatnim zawodnikiem młodzieżowych jest również 18-letni Kamil Konieczny. Jest to obrońca, który ostatnio występował w zespole OKS ZET Tychy.

 

kamil-konieczny-4
 foto: www.vebidoo.de