Podlesianka rozpoczęła okres przygotowawczy

Podlesianka rozpoczęła okres przygotowawczy

19 lipca 2016 Wyłączono przez Admin2

Drużyna Podlesianki rozpoczęła w dniu dzisiejszym okres przygotowawczy. Trener Daniel Kaczor zaordynował pierwsze zajęcia wprowadzające, w których wzięło udział 20 zawodników. Kadra naszej drużyna wygląda na razie bardzo obiecująco, jednak póki co jest w niej jeszcze kilka znaków zapytania, gdyż dogrywane są ostatnie ruchy transferowe.

Z ekipy, która występowała w poprzednim sezonie obecna była trójka bramkarzy – Piotr Wolan, Wojciech Tomaszewski i Jakub Korek, oraz zawodnicy z pola – Krzysztof Renner, Łukasz Piwczyk, Dawid Brehmer, Łukasz Kut, Kamil Konieczny, Adam Sieniawski oraz Kamil Stompor. Wraz z ekipą trenowało już naszych dwóch nowych zawodników – Dawid Colik i Dariusz Kubacki, młodzi zawodnicy z rezerw – Paweł Krusz i Bartłomiej Hofman, oraz wracający po dłuższej przerwie bramkarz Artur Fojcik. Z drużyną trenował wracający z wypożyczenia z Górnika Wesoła Rafał Kiełbowicz, który wyraził wstępną chęć powrotu do naszego klubu oraz czwórka testowanych zawodników.

Jeżeli chodzi o nowych zawodników, to do zespołu dojdzie jeszcze pozyskany niedawno z Polonia Łaziska Radosław Kaczmarczyk, który w związku ze sprawami prywatnimi treningi rozpocznie od 31 lipca. Od najbliższego piątku w zajęciach będzie już uczestniczyć uzdolniony młodzieżowiec, którego transfer w przeciągu kilku najbliższych dni powinień być dopięty na ostatni guzik. Gdy tylko umowa zostanie parafowana poinformujemy o tym w osobnym artykule.

Wszyscy zawodnicy, którzy występowali w zeszłym sezonie i pojawili się na treningu zadeklarowali występy w nadchodzącym sezonie w barwach Podlesianki. Do wymienionej ekipy dołączą zawodnicy, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w dzisiejszych zajęciach, a więc: Adam Zając, który w związku z wyjazdem zagranicznym, treningi rozpocznie dopiero z początkiem sierpnia, Bartosz Witas, Tadeusz Tyc, Mateusz Rawicki oraz Mateusz Sowa. Oprócz nich do zespołu dołaczy jeszcze najprawdopodobniej dwóch zawodników drużyny rezerw.

Jeżeli chodzi o ubytki, to jeszcze przed przerwą wakacyjną wiadomo było, iż z zespołu odejdzie Sebastian Żebrowski. Dalszych treningów nie podjął Maciej Krupiński, a bardzo duże znaki zapytania są przy nazwiskach Michała Oślisloka i Andrzeja Sarzały. Definitywnie odchodzą natomiast Sebastian Bubrowski i Marcin Łoboda.

Niestety w najbliższym czasie nie zobaczymy na boisku, zmagającego się od dłuższego czasu z kontuzją ścięgna achillesa Bartosza Gruszczyńskiego. Na tą chwilę ciężko określić kiedy nasz wieloletni zawodnik wróci do treningów i czy ogóle pozwoli mu na to stan zdrowia.

Podobna sytuacja ma się z Dawidem Jurowiczem. Jeden z najbardziej uzdolnionych wychowanków Podlesianki doznał podczas ubiegłego sezonu koztuzji kolana i najprawdopodobnie czeka go dłuższa przerwa w grze. Na początku sierpnia młody zawodniki przejdzie artroskopię kolana, po której okaże się jak bardzo poważny jest ten uraz.

W środę (20.07) o godz. 18.30 rozegramy pierwszy mecz sparingowy. Rywalem będzie UKS Szopienice, a spotkanie odbędzie się na boisku naszych rywali przy ul. 11-Listopada 16 w Katowicach – Szopienicach

Przypominamy rozkład wszystkich sparingów:

20 lipca – UKS Szopienice

23 lipca – Fortuna Wyry

27 lipca – MKS Lędziny

30 lipca – MKS Siemianowiczanka

3 sierpnia – Nadwiślan Góra

6 sierpnia – Strażak Mikołów

 

foto: www.sportslaski.eu/aut. Agata Dworczak