Pierwszy sparing na remis

Pierwszy sparing na remis

20 lipca 2016 Wyłączono przez Admin2

W pierwszym sparingu letniego okresu przygotowawczego Podlesianka zremisowała bezbramkowo z UKS-em Szopienice. W związku z tym, iż przed sparingiem zawodnicy odbyli tylko jeden trenening oraz tym, że w zespole znalazło się, aż 10 nowych twarzy, wynik spotkania był kwestią drugorzędną. Dla trenera Daniela Kaczora sparing ten był doskonałą okazją by po raz pierwszy przejżeć się kliku zawodnikom aspirującym do gry w naszym zespole, w tym również graczom dotychczas występujacym w zespole rezerw.

Gra toczyła się pod dyktando drużyny Podlesianki, jednak mimo sporego posiadania piłki i przewagi umiejętnosci czysto piłkarskich, nie była ona w stanie udokumentować przewagi bramką. Nie bez znaczenia był fakt, iż w związku z pracami regeneracyjnymi na naszej płycie głownej, mecz odbywał się na niezbyt lubianej przez zawodników sztucznej nawierzchni boiska przy ul. 11-Listopada w Szopienicach.

Mimo to, cieszy fakt, iż utrzymujemy trend z kilku ostatnich ligowych spotkań, gdzie zachowywaliśmy czystek konto straconych bramek. Nasz szkoleniowiec dał tym razem wolne dwóm doświadczonym golkiperom – Wolanowi i Tomaszewskiemu i po 45 minut rozegrali młodzi – Korek i Fojcik.

W sparingu nie wystąpili wszyscy zawodnicy naszej kadry. Głównie z powodów rodzinnych i zawodowych brakowało: Sowy, Witasa, Tyca, Zająca, Rawickiego i Kaczmarczyka.

W najbliższą sobotę czeka nas wyjazdowy sparing z Fortuną Wyry. Mecz odbędzie się o godz. 16.00 na boisku w Wyrach przy ul. Dąbrowszczaków 99

 

Raport meczowy:

sparing letni nr 1

20.07.2016 boisko MOSiR Szopienice, ul. 11-Listopada 16, Katowice

UKS Szopienice – LGKS 38 Podlesianka 0-0

Skład I połowa: Korek – Sieniawski, Renner, Kiełbowicz, Piwczyk – Konieczny, Brehmer, Colik, Kubacki, Nawrot – Kut

Skład II połowa: Fojcik – Hofman, Kiełbowicz, Widenka, Konieczny – Stompor, Piwczyk, Kubacki (Colik), Hajduk, Krusz – Szafarczyk

 

foto: www.sportskalski.eu/aut. Agata Dworczak